| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai bun prieten al meu ma place! Heeelp!
Deci totul a inceput acum 1 an cand l.am cunoscut, el mi. a fost alaturi la bine la rau...
Ideea e ca el nu e ca ceilalti asa zisi,, prieteni,, care ma plac doar pentru corp si formele mele putin mai accentuate decat normal, el nu ma iubeste pentru cum arat ci pentru faptul ca sunt cum sunt fata de el.Acum 2 saptamani mi. a dat de inteles ca ar vrea ceva mai mult.eu i.am explicat ca nu se poate, ca stie bine ca am o relatie stabila cu un alt baiat si ca niciodata nu mi.as distruge prietenia pe o relatie! I.am explicat ca pentru mine un prieten inseamna mai mult decat un iubit dar tot nu cred ca intelege.Imi da mereu de inteles ca ar vrea ceva mai serios cu mine, ce as putea face ca relatia noastra de prietenie sa redevina la fel ca inainte?
Fundaaabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| eusiatat_9429 a răspuns:

Iti spun cum mi-a zis ea mie : "Imi place de tine, ma respecti, te porti frumos cu mine, imi faci toate poftele, dar tu esti baiat bun si nu vreau sa te fac sa suferi. ". Eu nu o sa uit niciodata cuvintele astea, dar macar stiu ca am incercat apropo eu am ramas prieten cu ea, dar nu stiu pentru cat timp, trebuie sa fi masochist sa stai lanaga fata de care iti place si sa o vezi impreuna cu altul. Asa ca totul depinde de ce simte el pentru tine, poate o sa inteleaga si o sa ramana doar prieten, dar daca are niste sentimente pentru tine, atunci sigur o sa simta ca se naruie totul in jurul lui. Ce pot spune? Bafta si numai binewinking

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

O data ce faci asta, nu cred sa mai existe cale de intoarcere. Aceasta "greseala" am facut-o si eu. Poate se mai poate, vorbeste cu el si cine stie... poate rezolvati ceva. Asta se poate rezolva numai prin comunicare. happy

| Adorable a răspuns:

Buna!
Explica-i ca ai o relatie deja si ca tii foarte mult la el ca prieten pentru a-l pierde. Spune-i sa se puna in locul tau pentru a intelege.
Spune-i asa :
- Nu imi pot pierde nici prietenul si nici prietenia ta. Iti promit ca dupa ce nu voi mai fi cu acest baiat, poate voi incerca.
Succes! happy

| vlaaddd a răspuns:

Daca il refuzi se probabil se va supara si nu va mai fi niciodata ce a fost.

Tu decizi

| christinebubu a răspuns:

Explica-i iar si iar, calma si rabdatoare.
spune-i ca ati strica o frumoasa relatie de prietenie(si totodata relatia ta actuala cu iubitul tau)

| Alexandra2345 a răspuns:

Pai,ma gindesc si eu la fel am fo in asa situatie, dupa parerea mea daca tu la moment ai prieten de care tii la el si-l stimezi si el reciproc...atunci fii cu el,Dar prietenului acesta explica-i,ca veti fi prieteni si sa nu se supere,daca esti cu un tip si ai relatii stabile atunci numai implica in relatia vostra pe altcineva,ca sa nu fie triunghi, nu e bine Cu ce am putut te-am ajutat, pa pa