| nimicnou0162 a întrebat:

Sunt indragostita pana peste cap de cel mai bun prieten al fostului meu iubit. i.am spus ca il plac si mi.a zis ca nu are nimic cu mine doar ca singurul lucru care il impiedica e fostul meu iubit. nu vrea sa strice prietenia cu el. Un sfat? Mi.as dori sa pot face ceva astfel incat sa se indragosteasca mai rau de mine, daca chiar m.ar placea am putea tine relatia secret. cred.

Răspuns Câştigător
| tzuticamiley a răspuns:

Buna :*!
Am sa incep cu inceputul : in primul rand o relatie o poti tine in secret maxim 2 saptamani, deoarece intr-o zi tot veti iesi in parc, va veti tine de mana si cineva tot o sa va vada, faza asta cu a tine o relatie in secret nu va functiona cu siguranta oh go on.
Daca a trecut cel putin 1 an de cand te-ai despartit de acel baiat, cred ca puteti incercaa sa vorbiti cu el, daca il deranjeaza sau nu ca tu esti impreuna cu prietenul lui!
Te pup :* Bafta multa :*

13 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Poate nu-l intereseaza asa tare de tine. Poate amicitia lui cu fostul este mai tare decat o fata.

| vocea a răspuns:

Aici este totul de camaderie si de buna lui prietenie cu fostul tau iubit, il poti face sa te placa sedacand-ul niciun barbat intreg la cap nu ar refuza o fata, problema este ca s-ar putea sa-r putea sa se intoarca tot la prieten si tot tu vei pica prost, cel mai bine vrajestel si fal sa te iubeasca

| Mussette a răspuns:

Daca fostul ta iubit isi face o noua iubita, ati putea sa va afisati o posibila relatie.

| AdyAdeluş a răspuns (pentru Mussette):

De ce depinde totul de fostul iubit, din punctul tau de vedere?
Daca ea are poate, posibilitatea de a-si face o relatie inaintea luo. De ce el sa aiba relatie primul si daca "isi face el iubita oti faci si tu". Vreau doar sa inteleg de ce gandesti asa. Nu o lua ca pe o cearta sau ceva.winking e doar o curiozitate.

| Mussette a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Daca fostul iubit inca o place, posibil se va certa cu prietenul sau. Poate crede ca a fost ceva de mai mult timp...
De aceea am zis ca el sa-si faca primul iubita si astfel nu-i va mai pasa asa mult de ce face ea. happy

| AdyAdeluş a răspuns (pentru Mussette):

Aha. Ok multumesc ca m-ai facut sa inteleg. Ai un mod foarte bun de a privi lucrurile.winking mersi

| Mussette a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Cu placere! E bine sa faci in asa fel incat sa nu-l ranesti pe celalalt prea mult.winking

| AdyAdeluş a răspuns (pentru Mussette):

Da. Ai dreptate. Nu m-am gandit la asta., prea mult. happy

| Leerix a răspuns:

Cum adica nu are nimic cu tine? laughing Deci chiar si in cazul in care fostul tau nu era in peisaj, el nu ar fi fost cu tine pentru ca te-ar fi iubit, ci doar pentru ca ti-ai fi dorit tu? Ca doar el "nu are nimic cu tine" laughing Interesant...

| Rusu_Bogdan_1998 a răspuns:

Daca voia sa fie cu tine nu il interesa de fostul tau iubit, e baiat pana la urma, doar a vrut sa te refuze frumos

| Cosminel1192 a răspuns (pentru Rusu_Bogdan_1998):

Nu imi doresc un prieten ca tine.

| MisteryShadow a răspuns:

Eu cred că ar trebui să mai reflectezi un pic asupra termenului de "îndrăgostit".winking
Pentru mine o prietenie este mai importantă decât o relație (bineînțeles, dacă acea prietenie durează de ceva timp, și o poți numi o prietenie adevărată). Băieți, sau fete găsești pe peste tot, un prieten rar îl găsești. De cât timp se cunosc? Dacă de mult, de ce ai vrea să îi desparți, doar pentru că tu placi, pe cineva care se pare că ori nu te place îndeajuns încât să își dorească să înceapă ceva cu tine, ori nu te place deloc și te-a refuzat politicos, sau nu neapărat că vrei asta, dar asta riști să faci. Eu zic că dacă te-ar fi plăcut cu adevărat, ar fi putut vorbi cu fostul tău, și să clarifice chestiile. Și cred că încurci "plăcutul" cu "îndrăgostitul". happy

| nimicnou0162 explică:

Bine, il plac, nu o sa-l stresez. Dar sunt in aceeaşi clasa cu el si asta e mai greu de suportat pentru ca mergem si impreuna la liceu. Pe asta cum o rezolv? si nu am de gand sa ma mut din oras numai ca sa nu-l mai vad pe el.