| Mikka_1023 a întrebat:

Cel mai frumos mesaj de dragoste.please...urgent!
dau fonditza p/u cel care il aleg sal scriu.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

"Te iubesc"
Nu stiu altul mai frumos :)
Dar poate vrei ceva de genul:
"Daca din toata istoria as putea alege un moment care sa il pot pastra stralucitor si plin de viata, din toate zilele vietii mele as alege momentul cand te-am cunoscut."
"Nimeni nu i-a invatat pe pesti sa inoate, pe caini sa latre sau pe fluturi sa zboare – asta e natural si firesc – asa e viata. Exact la fel, nimeni nu m-a invatat sa ma gandesc la tine cu dragoste. Asa e viata!"
le-am cules de pe adresa asta: http://www.dindragoste.ro/mesaje-de-dragoste.php

Pace si iubire!

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca esti indragostita pe cum zici, eu zic ca ar trebui sa ai putina inspiratie pentru a-i trimite un mesaj debitat de tine. Nu conteaza jocul cuvintelor, important e sa fi sincera in ceea ce transmiti.
Fii originala! Un simplu "te iubesc" face mai mult decat un roman daca izvoraste din sufletul tau.
Poti scrie asa, nu cred ca gasesti ceva mai simplu si mai complex:
"Te iubesc, nu pot descrie prin cuvinte, lasa-ma sa-ti demonstrez!"

| deea40 a răspuns:

Printre stelute arginti
eu te astept doar pe tine ca sa vi
pe o raza de luna
sa coboram impreuna
din visul tainic al dragostei vagi
in jocul carui astept sa m-atragi
acum stau si astept clipa in care capul tau imi va cadea pe piept
si buzele tale sa-mi sopteasca
acest tainic cuvant " te iuebsk "

| deea40 a răspuns:

Vata de zahar
ciocolata
bombonele
acadele
caut in zadar
ca nu am sa agsesc
niciodata ceva mai dulce decat tine

| oanazuzi a răspuns:

as vrea ca acest mesaj sa ajunga la inima ta si sti sp cat de mult te iubesc cand ploaia nea unit pentru prima data u ai zambit soarele a rasarit
cand ma privesti simt o atingere provunda dar nu poate fi simtita
te tine ci de mine
cand ne-am luat de mana
si mai condus acasa iubirea nea cuprins
si de aceea u esti totul pentru mine

| Ancestralsoul a răspuns:

As vrea sa stam intr-o mare de tacere, sa privim un ocean de stele spre a simti un univers de iubire, indreptatiti la cea mai inalta forma de visare existenta vreodata in sufletele a doua fiinte... (By me)

Răspuns utilizator avertizat