| JosePpPp a întrebat:

Chesti legate de penis laughing Deci... in alte parti nu ma gasit raspunsuri concrete, sau ceva sa ma intereseze asa ca o sa caut aici. Cam totul este legat de decalotarea penisului. Ca tot omu` nu am putut sa imi decalotez penisul decat pe undeva pe la 15 ani. mi-am facut curaj si am tras putin mai tare pana ce a iesit cam jumatate din cap afara (se poate sa fi facut o prostie). Normal ca prima senzatie a fost una neplacuta si ciudata. La decalotare uneori capu` penisului este oarecum uscat. Deci:
1. Cum as putea face decalotarea mai usoara(de la sine). Fara sa trebuiasca sa trag eu de ea ptc stiu ca este o prostie.
2. Senzatia aceea e fireasca la inceput dar ...ca penisul sa fie uscat?
3. Mai in jos de preput nu pot sa o "belesc", why?
4. Mai vine si faza cu epilatul. Daca ii tund, ramane mult si aspectul este neplacut. Daca ii rad, cresc din ce in ce mai desi. Si cu ceara? Tampit sa fi sa faci asta pe zona intima laughing Funda cel mai explicit/potrivit

1 răspuns:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Decalotarea, ca oricare alt lucru de altfel, necesita practica. Fa baie in apa calduta si exerseaza cate 5 minute decalotatul. La inceput ia-o mai usor pana muschiul devine mai elastic. In cel mult 2 saptamani ar trebui sa-si dea drumul complet. Da, e normal ca penisul sa fie uscat (altfel cei circumcisi ar avea nevoie de tampoanelaughing ). Nu o poti "beli" mai jos de preput fiindca iti sta in cale aţa, care poate sa se rupa sau nu in timpul unui act sexual si difera ca elasticitate de la un barbat la altul. Cat despre epilat, faci cum vrei, eu personal nu sunt deranjat de aspect ci de faptul ca se smulge singur in pantaloni asa ca il scurtez fortat happy Lama ramane sfanta la baieti, dar nu te rade in răspăr! Te vei irita tot si iti vor creste cosuri sub piele.