| Gabby2066 a întrebat:

Cine ar trebui să facă primul pas în vederea întemeierii unei relații (baiatul sau fata)?

Raspunsuri complete vă rog
Mulțumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de el cu putin tupeu si multa incredere ar fi cazul sa preiei tu initiativa daca consideri ca ar merita sa deveniti ceva mai mult decat niste simple cunostinte. Sa stii ca s-au egalizat valorile si nu mai este apanajul exclusiv al baiatului de a "agata" sau de a curta fata, asa ca o astfel de actiune initiata de fata a devenit un fapt considerat ca fiind ceva absolut normal. Incearca si nu vei regreta, deoarece nu vei avea nimic de pierdut, ai doar de castigat indiferent de rezultat. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru realizarea unei relatii perfecte, trebuie sa faca primul pas ambii parteneri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care isi doreste relatia va face primul pas. Daca fata il place pe baiat, ea va face primul pas. Daca baiatului ii place fata, el va face primul pas.

Nu trebuie sa stai niciodata dupa nimeni, daca vrei ceva, incearca sa-l obtii. Pierdere de timp, iluzii desarte, vise spulberate, dezamagire, regrete si ura. Astea sunt lucrurile pe care le vei obtine daca alegi sa astepti si crezi ca viata ti se va asterne la picioare, fara ca tu sa nu faci nimic. Ca bovina de mai sus care considera ca vreodata o fata ar putea sa decada in fata unui barbat doar pentru ca ii spune ca o atrage.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Adevarul e ca un barbat e mai greu de sedus decat o femeie, dar totusi daca femeia este confident si stie ce face, iar barbatul ii "gusta" flirtul e posibil ca barbat sa se "indragosteasca". In mod normal barbatul dominant alege si ia.

| AndCat26 a răspuns:

Dupa parerea mea eu zic ca baiatul.
Daca fata face primul pas, decade in fata baiatului.

| AndCat26 a răspuns:

Scuza.ma,dar fiecare are dreptul sa.si spuna parerea.Iar asta e parerea mea happy