| lindana a întrebat:

Cine doreste sa-mi dea un sfat din experienta si din suflet, va rog.Eram impreuna,pe unde rau pe unde bine,ne iubeam,nu aveam nici o indoiala fata de sentimentele noastre,treptat el s-a schimbat mult,ma obijduieste mult,nu ma respecta deloc,practic ma calca in picioare(asa ma simt poate eu obijduita),dar totusi acum o saptamana mi-a spus sa luam o pauza,am plins cind mi-a spus ca nu-mi mai simte lipsa si ca vrea oliaca de timp sa vada cum e fara mine,spune ca s-a saturat intr-un fel de mine,sincer vreau mult sa-l inteleg,dar nu pot,uneori am incredere ca ma iubeste,dar alteori ca nu-i mai pasa de mine deloc,nu stiu ce sa cred, eu nu mai suport asta, ce sa mai fac?! dati-mi un sfat va rog.

49 răspunsuri:
| Madyupsik a răspuns:

Poate sa fie ca ae ceva probleme in familie sau la scoala. Si nu vrea sa iti spuna. Dar se descarca pe tine. Sau poate chiar s-a saturat e relatia voastra monotona. Incearca si fa citeva schimvari, in coafura vestimentatie si comunicare. Dai pauza de care simte nevoie. Bafta

| lindana explică (pentru Madyupsik):

De probleme in familie sau la scoala nici dekum......asata cere si el .....pauza,numai ca el nu se gindeste si la mine, eu de 2 saptamini nu es din casa, in fine pe el vreau sal inteleg.

| Madyupsik a răspuns:

Mie la fel draga

| Madyupsik a răspuns:

Poate ma ajuti sa imi fac un id de mess si comunicam mai departe.

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Pe adresa asta
http://messenger.yahoo.com/
dai download now
dupa care iti faci un cont si te loghezi
waleeeu cred ca va fi dificil

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Pai gata am si eu mess si nu a fost deloc dificil :p

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Baga acolo ddeimos_phobos@yahoo.com vezi ce se intampla

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Id meu madyupsik

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Am dat add frend ar trebui sa apara

| k_7073 a răspuns:

Voi incepe cu:
Madyupsik e o proasta
Mesajul lui seniseviyorum nici nu il mai citesc, a demonstrat mai devreme la alte intrebari si raspunsuri ca e proasta (vrea sa se casatoreasca cu un albanez? parca pe care nici nu il cunoaste)
Fii atenta.
o relatie de dragoste se bazeaza doar pe respect, respectul se face pe admiratie.
DAca nu intelegi da-mi un buzz si iti mai explic

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Hei si tu nu prea ai dat dovada de desteptaciune. Dac esti asa de destept ce mai cauti pe siteul acesta. Desteptii nu au probleme, dar tu se vede ca esti un ghemusor de complexuri. Sii vravo i-ai dat fetein un sfat belea

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Cu siguranta am complexe, cu totii avem dar eu sunt pe site sa ma distrez, si merge de minune happy
nu zic ca ma mai implic la problemele serioase dar prefer sa fac misto de prosti. Apropo daca fetele ar vrea egalitate am vedea mai multe poze cu fete cu cartea in mana si mai putine cu fundul

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Cele care intr-adevar au ceva minte nu o demonstreaza la toti, pentru ca sa nu fie nimeni injosit. Si inte ptomit ca vei vedea o poza de-a mea cu cartea in mina.

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

laughing m-ai rupt, sa nu ma simt eu injosit la cat esti tu de desteapta laughing
nu am inteles "inte ptomit"

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Dac tu esti rupt apoi eu sun in extaz ca am reusit sa te rup tongue

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Ai scos poza?

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Da draga

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Da de ce draga, spunem si mie happy

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Da ce ai ceva neplaceri.

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Curiozitatea intra la neplaceri?

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Nu deloc, curiozitate intra in categoria interese placute.

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Deci m-am dat de gol?

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Cu siguranta,, da''

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Oooh, la naiba
si acum ce ne facem?

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Nici nu stiu ce sa iti zic. pentru ca din vorbele tale reiesa ca sunt proasta.

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Nu vorbeam de prostie ci de egalitate, tu stii ce ai inteles, oricum vorbele sunt in "vant" happy
cati ani ai?

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

18, tu?

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Aaaahhhh peste 20 laughing

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Peste 20 asta e cam 20 de ani si o luna

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

In mod normal si 100 e peste 20 happy, poate nici nu este asa relevant

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Ei sa inteleg ca in jur la 20

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Da.
arati foarte bine (daca era poza ta)

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Mersi, am ce arata de al meu nu am nevoie sa ma folosesc de poze staine

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Aia da, pacat ca nu era poza mai maricica sa vad si eu mai bine

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Nu e mare pacat pentru ca nu aveam carte in mina

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Nu-i pacat ca doar eram fara carte in mina

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Aaahhh ce m-ai tapit la faza asta laughing
acum vrei sa-mi infigi cutitul in inima cu armistitiul facut?

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Vrei sa ma omori acum laughing
esti jmechera

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Nu deloc nici nu am plan sa iti fac asta draga

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Imi scrie ca mi-ai raspuns dar nu imi apare raspunsul, e ceva cu membru junior

| k_7073 a răspuns (pentru k_7073):

Ai mess?

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Ai un mess?

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Ai un id de mess?

| Madyupsik a răspuns (pentru k_7073):

Nu din pacate

| k_7073 a răspuns (pentru Madyupsik):

Haaai no... nu te musc, promit draga

| imitatiedeom a răspuns:

Asteapta, asta inseamna pauza... Acum se gandeste daca pauza ramane definitiva sau va reluati viata de cuplu, cel mai bun sfat este sa faci ce a zis, da-i pace, si te anunta el ce a hotarat. Si daca se intoarce la tine, asteapta cateva zile si spune-i tu ca ai nevoie de o pauza devil mai in gluma asawinking.

| roxyflory a răspuns:

Buna lindana o problema asemanatoare am avut si eu parerea mea este ca dragoste cu forta nu se poate intre voi probabil a intrat monotonia sau, nu este exclus alta, incearca sa fi indiferenta fata de el nu e sfarsitul lumi, incearca sa petreci cat mai mult timp cu prieteni te va ajuta sa uiti de el

| geo90geo90 a răspuns:

Ai putea sa fii surprinsa si sa zici "dar eu credeam ca totul merge ok!", sau ranita pentru ca el crede asta:"Eu m-am indragostit de tine!" sau ai putea sa fii empatica si sa zici "ai dreptate, hai sa nu ne mai sunam o vreme, sa vedem cum e".
Orice ai face, nu il suna inainte sa te sune el, nu incerca sa il cauti tu intai. Iar "imitatie de om" are dreptate. Si dupa ce te suna, fierbe-l vreo 3 zile.
Ce face al tau iubit aici se numeste joc psihologic de putere. Explicatiile comportamentului sau sunt pur psihologice. Nu stiu de cat timp sunteti voi impreuna, dar de obicei, astfel de situatii apar cand unul dintre parteneri trimite "semnale mixate". Oricat de ilogic ar parea, cel mai bun lucru pe care il poti face, daca vrei sa il pastrezi, e sa intorci spatele si sa pleci. Nu il castigi daca intri in jocul lui si discuti despre ce l-a determinat sa aiba nevoie de pauza, daca ii pui tu termen limita de gandire si daca il cauti inainte sa se decida el. Intre timp, aminteste-ti ce iti placea sa faci inainte sa il cunosti, ocupa-te de tine ca persoana: ce vrei tu sa faci? Ce iti place tie sa faci, ce te relaxeaza pe tine cel mai mult? Imbraca-te frumos si iesi cu fetele, fa-ti prieteni noi, socializeaza, distreaza-te! Ofera-ti tie iubire, si copleseste-i pe altii cu toata energia asta cu care nu ai ce face. Apuca-te sa faci sport (stiai ca elimini de cinci ori mai multe endorfine daca faci minim 45 de minute de sport de anduranta (inot, ciclism sau jogging?)... dezvolta-ti pasiunile, descopera-te! Prima pe lista ar trebui sa fii tu! Traieste-ti viata pentru tine, nu pentru altii!

| AliiiAlyna99 a răspuns:

Ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca el nu mai simte nimic pentru tine si sa incerci sa il uiti, stiu este destul de greu dar daca prietenii tai sunt langa tine va fi mai usor. Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii si sa cunostii baietii noiwinking. Totusi nu te arunca dintr-o relatie in alta.