| pysi a întrebat:

Cine e de vina pentru lipsa orgasmului la femei? Fetelor pe voi ca va face sa ajungeti mai repede la orgasm?(care sunt functiele pe care le indeplineste el, pe/u ca voi sa simtiti placerea?)

5 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Functiile? worried Ce m-am speriat, credeam ca vorbesti de niste roboti.Ca sa ajungeti voi la orgasm trebuie sa indeplinim 4 functii, ca sa ma exprim pe aceiasi lungime de unda cu tine.
1. Un preludiu bun
2. O jucarie peste 16 cm ( stiu, stiu marimea nu conteaza chatterbox )
3.Sa facem dragoste, nu sex.
4.Sa va iubim.
Cam acelasi functii trebuie sa indepliniti si voi, in afara de punctul 2hee hee

| antonia09 a răspuns:

Draga pysi,
NU se poate prezice cat de repede poti ajunge la orgasm deoarece depinde de toate starile de euforie si excitatie pe care ti le ofera partenerul in timpul actului sexual.
Daca partenerul tau depune toate eforturile pentru a te satisface si tu nu te implici din punct de vedere mental (te gandesti la altceva in momentul cel mai intens) iti va fi foarte greu sa ajungi la orgasm.
Seductia este singura arma care te poate ajuta sa ajungi la orgasm.
pa, pa.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Well. ajuta f mult si preludiul ala.si...baiatul trebuie sa stie neaparat cum sa se miste, sa capete un rit, nu sa dea ca prostu.practica.si daca nu se ajunge la unul vaginal, sa incerce un oral.asta daca il lasa inimioara sa coboare cu liftul...

| adeana a răspuns:

Vinovati pot fi ambii parteneri, mai ales daca sunt foarte tineri si neexperimentati. Tu ca fata, iti poti oferi un orgasm si fara ajutorul unui baiat. se numeste masturbare sau cum sa iti provoci placere. Asta inseamna sa te explorezi, sa te atingi peste tot, sa-ti descoperi punctul G si daca l-ai descoperit. i-l arati si partenerului si ii arati tu cum se face.
Scopul partenerului tau trebuie sa fie placerea ta si sa faca orice sa te simti tu bine. el se poate simti bine in 3 minute happy

| cristibossu27 a răspuns:

De cele mai multe ori barbatul este de vina pentru ca se grabeste si nu face preludiu. pune-l sa faca preludiu si ai sa vezi ca e mai bine cand te incalzeste, si mai cred ca daca ati face sex oral ai sa ai multe orgasme. e garantata treaba asta.si inca ceva. incearca sa te masturbezi cel putin 2 minute inainte de actul in sine.pa