| Leo1993 a întrebat:

Fetelor, ajungeti la orgasm mai repede prin cunnilingus sau sex normal?

13 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Organismul uman functioneaza diferit, partidele de sex sunt diferite, totul e diferit.
Gusturile sunt indiscutabile! Un exemplu ar fi ca tie iti plac sanii mici, iar altui baiat, ii plac fetele cu sanii mari.
Ca sa ai raspuns la intrebare, trebuie sa ''exploatezi'' corpul partenerei si sa aflii cum functioneaza.
Orgasmul depinde si de partener, cum se comporta si ce stie sa faca...
Succes!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Usor domnisoarele sa nu va udati prea tare din cauza intrebarii

| Mussette a răspuns:

Depinde de ea. Cel mai drăguț ar fi să găsești modul ei, nu părerile altora. Sunt și alte modalități.winking

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Eu zic prin cele 2 combinate ajungi mai repede, oral te incalzeste si normal finalizeaza ( cel putina sa e la mine )

| AnNéVidoff a răspuns:

Cunnilingus clar! happy

| RaisaPretty a răspuns:

Eu prin cunnilingus.

| Leo1993 explică (pentru RaisaPretty):

Si prin sex normal cam dupa cat timp ajungi? cati ani ai?

| RaisaPretty a răspuns (pentru Leo1993):

15 minute maxim. De obicei cam 10 minute. 25 de ani am

| missme99 a răspuns:

Toate femeile vor ajunge mult mai repede la orgasm prin sex oral.
Dar odata cu maturizarea si experimentarea sexuala, multe vor invata sa ajunga la orgasm si prin sex vaginal si anal.
Dar cel mai usor pentru tine e cu sex oral.

| grumpzkatze a răspuns:

Acest lucru depinde de la femeie la femeie.sunt doua tipuri de femei. cele care au orgasm vaginal si cele care au orgasm clitoridian(adica prin cunnilingus). pentru unele femei orgasmul vaginal este inexistent, indiferent cat de mult ar dura partida de sex, deoarece acestea ajung la orgasm doar prin cunnilingus. pe de alta parte, pentru femeile care au orgasme vaginale, cunnilingusul nu le aduce o placere atat de intensa incat sa ajunga la orgasm.

| Drolja a răspuns (pentru grumpzkatze):

Şi alea care au anal în ce categorie le bagi?
Vrăjitoare sodomiste?!

| grumpzkatze a răspuns:

Nu draguto, nu exista orgasm anal. placerea in timpul actului sexual anal este posibila deoarece peretele anusului este foarte aproape de cel vaginal. in consecinta cele care sustin ca au "orgasm anal", au de fapt orgasm vaginal. peretele vaginal este stimulat.

| Drolja a răspuns (pentru grumpzkatze):

Aha, aha, am înţeles. Ceea ce mi se părea mie orgasm anal putea foarte bine şi să fie rezultatul stimulării sfârcurilor... sau tălpilor, sau urechii...