| 1People a întrebat:

Cine este de acord cu introducerea "educatiei sexualae " in scoli thinking si licee thinking argumentati

Răspuns Câştigător
| spike625 a răspuns:

Sunt de acord, dar cred ca ar trebui sa-i invete pe copii ceva mai profund legat de sentimentele pe ce se bazeaza un act sexual, cum trebuie sa te comporti cu cel de langa tine si arta de ai asculta si de ai intelege pe cei din jur(spun "árta''pentru ca asa a devenit)

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Da,eu una sunt de acord! Aceasta "materie" le poate deschide capul multor tineri, in legatura cu bolile prin transmitere sexuala si multe altele!

| Nuvăsufăr a răspuns:

E necesar!
Tu nu vezi câte întrebări tâmpite pun cei din generaţia 96, 98 şi 2000+?

| Mann02 a răspuns:

Da happy eu sunt de acord pentru simplul motiv ca sunt multi oameni care nu stiu ce fac acolo big grin

| oanard174 a răspuns:

Da sunt de acord,dar acum nu-ti pot da prea multe argumente pentru ca in momentul de fata generatia asta de copii stiu deja asta din fapte nu vorbe(povesti),da ce sa mai ii educi acum ca e prea tarziu daca s-a ajuns sa se culce profesorul de sport cu eleva...ce ii invata? tarziu tare.,mul prea tarziu pentru generatia asta... poate pe viitor, nu se stie, ar fi bine.

| andreeei a răspuns:

Un mare Da, la ce am vazut zilele astea m-am crucit.
Am citit pe aici pe undeva ceva de genu: "Perioada menstruatei e cea mai fertila perioada", - urat chiar foarte urat
Macar lucrurile astea ar trebui sa se faca in scoli, in fine.De la mine e un mare DA

| BonneLess a răspuns:

Eu nu sunt de acord, pentru ca majoritatea stiu deja toate chestiile legate de sex.

| Geo_6329 a răspuns:

Da.eu sunt absolut de acord.Tot mai multi copiii isi incep viata sexuala nestiind ca sunt multe responsabilitati.Cred ca daca exista o ora de educatie sexuala pe saptamana.ar mai invata si ei ceva.si nu numai ei.si noi. poate am putea invata lucruri pe care nu le stiam.si nu doar din auzite de la prieteni.Este foarte importanta o informatie in plus.

| alynutza99 a răspuns:

Da as fi de acord dar dintr.o clasa mai mare...a7a de exemplu, dar oricum si copii de 9-10 stiu chestile astea deja in generatia asta.