| Bamboccea a întrebat:

Cine imi spune de ce cand pornesc PC-ul imi apar cateva pete verzi pe monitor? si la unele jocuri se restarteaza ( dau funda celui care imi explica de ce )sad Scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Petele verzi posibil sa fie problema cu placa video, ori vezi sa nu ai magneti prin jurul pc-ului sau telefoane ( mi s-a intamplat lucru de genul ).
Faza cu rastartarea :
Verifica temperatura la procesor / over clock, driverele pc`ului daca is toate instalate etc.
Daca nu du-l la un depanator pc sau sterge coolererele ca poate-s supraincalzite.
A si avut eu o problemă asemănătoare si era de la placa video - intrase praf la cooler şi nu se mai făcea ventilaţia cum trebuie şi din cauza asta placa video se incingea foarte tare şi se restarta PC-ul. Daca placa video atinge o temperatura mai ridicată, ca masură de siguranţă PC-ul se restartează automat. Ai face bine să verifici şi placa video să vezi dacă nu cumva ai nişte praf p'acolo.
Ma rog daca nu merge cu asta du-te la un specialist si explica-i amanuntit problemele.

4 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Pt ca esti urat, uitate la avatarul taulaughing si se sperie de tine...este o reactie normala

| Bamboccea explică:

Ms mult Bubbles o sa incerc ce mi-ai propus happy

| 1n3x a răspuns:

1. te-ai uitat la prea mult porno iar moitorul ta nu rezista cand vede asa ceva.
2. e posibil ca placa ta video sa fie prafuita. daca e curata si tot asa face, schimb-o.

| Cristina_7247 a răspuns:

Este posibil sa ai probleme cu placa video.