| Ana_2177 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine urgent verbul a iubi ce inseamna la sens propriu si sens figurat? pls raspundeti dau funda.

sau mai bine sa zic asa m. a intrebat un baiat "v.ati iubit" adica eu si fostul meu prieten si eu i.am raspuns "el mai mult, eu mai putin" apoi m. a intrebat "si la propriu si la figurat?" si i-am zis ca el m-a iubit mai mult si eu mai putin dar la propriu sper ca nu a inteles ca am facut dragoste cu el...ca nu e asa...crying

Răspuns Câştigător
| Hata a răspuns:

Pai, la propriu...adica a fost vorba de sentimente, bla, bla...la figurat daca ai facut dragoste cu elbig grinbafta

3 răspunsuri:
| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

E total invers. Daca a zis la propriu "v-ati iubit?"e clar, te-a intrebat daca ai facut sex cu el. Daca ti-a zis la figurat vorbeste de sentimente. Dar daca te-a intrebat daca "v-ati iubit" trebuia sa te prinzi si tu ca e caterinca in pana mealaughing. Trebuia sa-i spui ca da, l-ai iubit intens si i-a placut. Din asta se pot trage 2 intelesuri, ma-ntelegi?smug

| Cursed SeaL a răspuns:

Idem hata

| Barbie_9570 a răspuns:

Cati ani ai? App: de cate ori ai pus aceiasi intrebare?