| Ana_2177 a întrebat:

A iubi sens figurat si sens propriu cum este?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

@ sorinella,
citeste completarea mea, la cealalta intrebare a anei. Hai sa nu incepem o discutie in contradictoriu din cauza unei intrebari. Cum de toti zic ca, a iubi la propriu inseamna a oferi sentimente iar la figurat a face dragoste, si tu zici ca raspunsul tau e adevarat si 100% corect? A. si apropo, nu te mai pripi sa te iei de parerile altora numindu-le stupide, nefolositoare si. Oh?! Doamne "nerelevant"? Eu stiam ca nu se zice nerelevant ci irelevant. Dar poate, tot tu ai dreptate 100% si acum.

pa, pa.

3 răspunsuri:
| mariy a răspuns:

Eu cred ca atunci cind observi ca nu te mai gindesti la tine ci la celalalt, si faci ca sai fie bine fara sa te gindesti cit de bine iti este tie, atunci e iubire adevarata. eu am iubit si am fost iubita. asta orbeste. nu vezi defectele celuilalt, e foarte frumos... happy

| Sorinella20 a răspuns:

Observ ca mariy ti-a dat un raspuns nefolositor, nerelevant si stupid. Nu are nicio legatura ceea ce intrebi tu si ce-ti raspunde ea, dar in fine...
Iti zic pentru a 3-a oara. A iubi la propriu- a face dragoste, a iubi la figurat= a fi indragostit, a oferi sentimente. Lamurita?happy :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este o nepasare a nemuririi!
Cine stie sa iubeasca, stie sa traiasca.