Întrebare recomandată | Azµre a întrebat:

Credeți că le știți pe toate băieți? Tot văd că vă întrebați, mă place nu mă place?! Și nu numai, chiar și fetele se pot inspira și pot interpreta din ele pot fi valabile pentru ambele sexe, ideile sunt aceleași.

Așa că v-am adus un articol să luați la cunoștință:

Douăsprezece Semne clare că E ÎNDRĂGOSTITĂ de tine

1)O surprinzi adesea că te fixează cu privirea
Îi simți ochii ațintiți asupra ta, iar atunci când te uiți și tu la ea se înroșește brusc la față? Dacă o față te pândește mai mereu și în special atunci când tu ești ocupat cu tot felul de activități, e un semn evident că se simte atrasă de ține.

2)Va ciocniti întâmplător mai mereu.
Și ea nici măcar nu pare surprinsă de chestia asta! Dacă nu vă știți personal bine sau dacă cineva nu v-a făcut prezentările, dar ea totuși se află mai mereu în locurile prin care umbli tu, e clar că vrea să-ți atragă atenția.

3)Prietenii ei sunt superîncantați
Ea pare ușor nervoasă și în timp ce obrajii îi devin din ce în ce mai roșii, prietenii ei de la masă păr superîncântați, se uită spre tine și râd sau zâmbesc. E clar că despre tine e vorba.

4)E convinsă că ești un superbaiat.
Dacă se întâmplă să ai vreo discuție cu ea, cumva îți tot repetă ce minunat ești? Sigur, te poți gândi că e un compliment civilizat și atât. Dar dacă mai și adaugă faptul că orice femeie ar fi norocoasă să te aibă atunci nu mai e doar un simplu compliment.

5)Caută mereu un pretext că să te atingă.
Sigur, o să-ți spui că marea majoritate a fețelor sunt afectuoase. Așa este, însă dacă vezi că te ia de mână și mereu caută un pretext că să repete gestul, asta mai ales când nu mai e și altcineva de față, semnele sunt clare: vrea mai mult de la tine.

6)Te complimentează în permanență.
Te tratează preferențial? Mai mereu e de partea ta și-ți ia apărarea în orice conjunctură? Atunci, să nu mai ai dubii, e clar că simte ceva pentru tine.

7)Se interesează despre €œistoricul tău amoros.
Când o fată îți arată că e dispusă să te asculte când îi povestești despre fostă ta iubită, e un semn evident de apropiere. Ce-i vei spune e cel mai simplu mod de a află detalii despre tine.

8)Discută despre planurile tale.
Când o fată vrea să facă parte din viață ta, este evident că vrea să împartă cu tine planurile de viitor, fie el apropiat sau îndepărtat. Dacă te întreabă ce planuri ai pentru weekend, să n-ai nici o îndoială. Te place.

9)Îți acordă toată atenția de care e capabilă.
Cu toții suntem ocupați, cu toții avem mai mereu câte ceva de făcut, dar dacă îți da mereu toate semnele posibile că vrea să petreacă tot timpul ei liber cu tine, este un alt semn clar că te place.

10)Te întreabă dacă vrei să ieși cu ea într-o seară
Mai ales dacă vede că nu îți poate capta în nici un alt fel atenția, o să vina să te întrebe dacă nu vrei să ieșiți împreună într-o seară. Deci, dacă vine și-ți spune că are două bilete la teatru și te întreabă dacă nu vrei și tu unul... pregătește-te. Vrea să fiți împreună.

11)Îți precizează că e "liberă".
Dacă îți tot flutură pe sub nas statutul ei social, e un alt semn evident că vrea să fiți împreună. Dacă îți reamitneste în mod constant că tare ar vrea să întâlnească și ea un băiat buna înseamnă că despre tine e vorba.

12)E geloasă, mai ales dacă o ignori.
Dă semne de plictiseală și nerăbdare dacă te vede vorbind cu o altă fată? Te trage de mâneca și te întreabă dacă nu cumva o placi pe cealaltă? E un semn clar de gelozie și înseamnă că te vrea pentru ea.

În rest… tineți cont ca cele 12 semne sunt generalități. Mai pot fi și altele, fiindcă fiecare femeie le arată în felul ei. Totul e să nu le ignori!

Sursa:
http://debarbati.ro/......-tine.html

Răspuns Câştigător
| Upz0r3 a răspuns:

Foarte bun articolul...mai asteptam si altele happy

| Azµre explică (pentru Upz0r3):

Mulțumesc, or să mai fie, unu le săptămână happy

59 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nu ma iau de tine, de initiativa ta, insa majoritatea articolelor cu sfaturi de genul sunt de rahat, chiar puerile si parca te iau de prost; nu poti sa iei in considerare asa ceva daca ai 20 de ani, de exemplu.
asta de exemplu este un articol pentru copiii de gradi, ar trebui sa fii chiar debil sa nu-ti dai seama ca cineva te place.
uite un exemplu de paragraf idiot: "Da semne de plictis si nerabdare daca te vede vorbind cu o alta fata? Te trage de maneca si te intreaba daca nu cumva o placi pe cealalta? ".
really?laughing ok, copiii sunt prosti, dar nici chiar asa de prosti.
copiii care pun astfel de intrebari "cum imi dau seama ca ma place", isi doresc sa cucereasca de obicei pe cineva care nu-i baga in seama, sa iasa in evidenta cu ceva, etc.
si multi vor sa te enerveze, facand pe prostii.
nu-i mai luati in serios, si voi, e bine pana la urma sa se descurce singuri, nu sa-si traiasca viata luandu-se dupa astfel de "articole".
si pana la urma, majoritatea copiilor care plac pe cineva se poarta cam urat cu persoana respectiva, o tachineaza, etc., asta vad ca nu e scris in acel articol.
in fine...

| Azµre explică (pentru CoquineNoire):

Bună!
Articolul este doar un rezumat sau cum vrei tu să îi spui, o inițiere pentru a le deschide ochii copiilor și nu numai, nu trebuie urmat cap coadă cum este acolo, am specificat trebuie interpretat de fiecare în parte, dacă se regăsește sau nu într-un din situații și nu numai, este o lectură dacă vor să citească bine dacă nu iar bine.
Dacă aș începe să le scriu eu cum ar trebui pe urmă m-ar lua de prost la fel cum o fac și acum majoritatea de pe site, deoarece este părerea mea așa văd eu lucrurile, dar asta nu seamnă că trebuie să facă sau să asculte cuvânt cu cuvânt ceea ce zic eu sau ceea ce zice acest articol.

| Oana92 a răspuns (pentru CoquineNoire):

In general chestiile astea le faci inconstient... putini oameni citesc astfel de articole si pun in aplicare "tehnicile de agatat".

| mona a răspuns:

Bine zis...bravo!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si chiar e buna postarea ta pentru cei care au asemenea intrebari..nu caut sa dezvolt ca iar imi aprind paie in cap...asa ce e de nota 10 postarea si merita lecturatahappy
O primavara frumoasa sa aihappy

| Azµre explică (pentru caramela):

Mulțumesc Frumos! Să sperăm că vor citi majoritatea care se întreabă mă place sau nu...

| forever4u a răspuns:

Pai si atunci cum facem sa fim prietene cu un baiat fara sa ii dam acele semnelaughing adica nu exista prietenie intre un baiat si o fata?

| Azµre explică (pentru forever4u):

Ceea ce am prezentat este o generalizare, dacă ai fi citit până la sfârști ai fi aflat:
În rest… tineți cont ca cele 12 semne sunt generalități. Mai pot fi și altele, fiindcă fiecare femeie le arată în felul ei. Totul e să nu le ignori!

| forever4u a răspuns (pentru Azµre):

Am citit pana la capat dar eu ma refeream in general la faptul cum putem noi, fetele, daca vrem sa fim doar prietene cu ei si sa nu dam o impresie gresita(gen semnele de mai sus)

| Azµre explică (pentru forever4u):

Măcar să fie aceleași semne, aveți și gură când vedeți că se uită la voi mai strâmb îi spune-ți băiatului că nu vreți mai mult de atât.
Măcar să existe astfel de situații.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Multumesc mult.Acum stiu clar ca AikkoxD e indragostita lulea dupa mine!

| Fatamuntilor a răspuns:

Bun articol...dar vezi tu cica suntem considerati plictitori de catre adoloscentii nostri.Sunt tare curioasa daca cei implicati vor fi interesati de articol

| Azµre explică (pentru Fatamuntilor):

Ar trebui, măcar nițel să nu mai posteze întrebări, mă place nu mă place. Să știe să facă și ei singuri diferența asta nu numai noi cei care citim întrebările lor...

| raluk27 a răspuns:

E valabil si invers?laughing

| Azµre explică (pentru raluk27):

Cred că am specificat mai sus, că se pot interpreta odată ce e o generalizare și nu numai, puteți voi ca fete să vă inspirați din ele pentru a agăța.

| Seby90 a răspuns (pentru raluk27):

Ar trebui sa fie, de obicei un astfel de comportament rezulta in urma unor atractii destul de puternice.

Sa speram acum azure ca nu o sa ne mai intrebe toti copii de 13 ani "mi-a dat martisor am varsta o lacrima, credeti ca ma place?"

| Azµre explică (pentru Seby90):

Nu se lasă ei așa ușor influențați de bine, dacă le vorbeam de promovarea sexului anal sau a drogurilor erau primii care citeau și ascultau.
Mulțumesc frumos pentru susținere.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Astia sunt copii in ziua de azi! Vor sa afle cat mai multe despre sex la 12-13 ani, in loc sa-si vada de scoala lor! Poate nici parintii nu stau de vorba cu ei, sa le explice, ce e bine si ce e rau! Si de aceea ajung la toate discutiile astea, si mai ales sa ceara ajutorul unora mai mari. Unii la 12 ani fac copii! ce sa facemthinking democratia!

| raluk27 a răspuns (pentru Azµre):

Cred ca ar trebui sa mai postezi un articol cu subiectul:" Cum se ramane insarcinata" (cum se face si ce presupune) happy

| Azµre explică (pentru raluk27):

O să vină în altă zi și ăla și nu numai, o să vorbim și despre protecție și despre vestita metodă a calendarului în care toată lumea se încrede și nu e așa sigură pe cât pare și nici simplu de calculat. O să avem multe de discutat împreună.

| Seby90 a răspuns (pentru Azµre):

Daca stai bine sa te gandesti, puteau intra pe google si sa afle ce s-a intamplat. Dar ei vor sa fie smecheri, sa vada toti. uite ba... x a facut anal cu y. ce tare e ala! Din parti, sincer astea mi se par detalii care ar trebui discutate cu partenerul si doar cu el, sau poate hai cu un prieten foarte apropiat care poate oferi un sfat, mi se pare penibil. Deh asa mi-s eu, mai de moda veche.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

happy Lumea tot nu intelege. Am fost informata despre ce presupune sexul, conceptia, masurile contraceptive si protectia de bolile cu transmitere sexuala pe la 10 ani. Am citit Marquis de Sade la 13 ani. Majoritatea copiiilor fac tampenii mari (gen: copii) din cauza educatiei deficitare. Te plangi de copiii din ziua de azi? Daca esti din '94, esti copil pe langa mine. Fa tu copii, creste-i cum vrei.
Nu mai folosi clisee stupide, de felul "ce sa facem democratia! ". Preferai sa traiesti in epoca in care nu exista protectie impotriva bts si sarcinii?
Pe de alta parte, poza de profil releva exact ce aspiratii inalte ai. Vrei sa fii profesor universitar. Nu?

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Draga mea, nu te roaga nimeni sa comentezi! Nu ma intereseaza cati ani ai tu, dar pentru mine, copii din ziua de azi nu mai au cap! Nu am zis ca sunt "matura"! Asa ca nu ma "baga" pe mine in aceeasi oala cu alea de 12 ani!:*

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Corect e copiii. Cu 3 i. O sa-ti aduci aminte de conversatia asta cand vei avea copii.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Draga mea, fa`te profesoara!:*

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Salarii prea mici. Plus ca micile rautati pe care le comit dezinteresat, din timp in timp, vor deveni o permanenta. ^___^

| killllls a răspuns (pentru Azµre):

5/12laughing oricum bun articolulhappy

| W3R4 a răspuns:

În sfârșit, se gândește cineva și la băieţii prea îndrăgostiţi!
Drăguţ din partea ta, bravo!

Răspuns utilizator avertizat
| ihacoswhy a răspuns:

Dar oricum e foarte bun si adevarat acest articolwinking

| Azµre explică (pentru ihacoswhy):

Mulțumesc, e bun pentru adolescenții de pe TPU se mai inspiră și ei după el...

| ihacoswhy a răspuns (pentru Azµre):

Dupa ce am citit asta mi-am dat seama ca o colega e indragostita de cineva :?

| Morrígu a răspuns (pentru Azµre):

Bună.
Foarte inteligent! de şi nu cred că vor înceta întrebările de genul ăsta.
Scuză-mi întrebarea, eşti fată?

| Azµre explică (pentru Morrígu):

Mulțumesc, nu sunt fată sunt băiat.
Or să mai fie și alte articole sau alte dezbateri proprii în zilele următoare, poate așa se vor mai lumina o parte din utilizatori.

| Morrígu a răspuns (pentru Azµre):

Wow, un băiat atât de inteligent, drăguţ!

| Azµre explică (pentru Morrígu):

Mulțumesc frumos happy

| ihacoswhy a răspuns:

La mine e exact pe doslaughing pe cel pe care il plac il tachinez mereu si el imi zice : "Stiu ca ma placi" si eu neg mereu si prietenii tot asa fac si eu mereu neg pentru ca nu vreau sa stie desi cred ca stie si blah blah blah

| Piratul10 a răspuns:

Foarte tare multumesc pentru articol, multumesc si mai astept articole de genul asta, tine-o tot Asa!

| Mozurov a răspuns:

Foarte bun articolul.Bravo!

| Azµre explică (pentru Mozurov):

Mulțumesc happy Să sperăm că or mai fi atât articole cât și discuții pe diferite teme legate de dragoste și sex.
Să ai o seară plăcută.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Foarte bun subiectul! Bravo!:*

| Azµre explică (pentru Schatzyyyyy):

Mulțumesc frumos, măcar cu atât să pot ajuta și eu...

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Da,am vazut ca mereu dai sfaturi destul de, demne de urmat! Sper ca unii dintre noi, care se simt, sa iti urmeze sfaturile!:*

| Azµre explică (pentru Schatzyyyyy):

Mulțumesc frumos, ești o drăguță.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Pentru nimic!:*

| SovietMarshalPeter a răspuns:

Foarte bine.

| Azµre explică (pentru SovietMarshalPeter):

Mulțumesc.
Sper să vă fie de folos

| amalia025 a răspuns:

Bun articol! bravo, postarea este foarte buna, un bun sfat de urmat, asteptam si alte articole la fel de bune

| Azµre explică (pentru amalia025):

Mulțumesc frumos, or să mai fie

| Ronny22 a răspuns:

Multumesc Pentru Articol E Super Tare! Eu Am Aflat Azi Ca Ma Plac 2 Fetelaughing Fara Sa Stiu

| simonarus a răspuns:

Bravo superb

| Azµre explică (pentru simonarus):

Mulțumesc, acest articol este bun atât pentru băieții care nu sunt în stare să determine că fată îi plac cât și fetele se pot inspera pentru a agâța sau pentru a ști dacă și băieții le plac, pot fi interpretate în mai multe feluri happy

| Katherineeeee a răspuns:

Foarte buna postarea! Cred ca ai ajutat multa lume care isi punea aceasta intrebare!;-)

| Azµre explică (pentru Katherineeeee):

Mulțumesc, să sperăm, chiar dacă nu e pe placul unora dintre utilizatori, barem mi-am încercat norocul și poate unii vor înțelege ceva din tot ce scrie acolo.

| XxcasianxX a răspuns:

Hmm.lcu mine nimeni nu face asalaughing

| AngeloRules a răspuns:

Oricum toate sunt la fel yawn