Întrebare recomandată | Azµre a întrebat:

Credeți că le știți pe toate băieți? Tot văd că vă întrebați, mă place nu mă place?! Și nu numai, chiar și fetele se pot inspira și pot interpreta din ele pot fi valabile pentru ambele sexe, ideile sunt aceleași.

Așa că v-am adus un articol să luați la cunoștință:

Douăsprezece Semne clare că E ÎNDRĂGOSTITĂ de tine

1)O surprinzi adesea că te fixează cu privirea
Îi simți ochii ațintiți asupra ta, iar atunci când te uiți și tu la ea se înroșește brusc la față? Dacă o față te pândește mai mereu și în special atunci când tu ești ocupat cu tot felul de activități, e un semn evident că se simte atrasă de ține.

2)Va ciocniti întâmplător mai mereu.
Și ea nici măcar nu pare surprinsă de chestia asta! Dacă nu vă știți personal bine sau dacă cineva nu v-a făcut prezentările, dar ea totuși se află mai mereu în locurile prin care umbli tu, e clar că vrea să-ți atragă atenția.

3)Prietenii ei sunt superîncantați
Ea pare ușor nervoasă și în timp ce obrajii îi devin din ce în ce mai roșii, prietenii ei de la masă păr superîncântați, se uită spre tine și râd sau zâmbesc. E clar că despre tine e vorba.

4)E convinsă că ești un superbaiat.
Dacă se întâmplă să ai vreo discuție cu ea, cumva îți tot repetă ce minunat ești? Sigur, te poți gândi că e un compliment civilizat și atât. Dar dacă mai și adaugă faptul că orice femeie ar fi norocoasă să te aibă atunci nu mai e doar un simplu compliment.

5)Caută mereu un pretext că să te atingă.
Sigur, o să-ți spui că marea majoritate a fețelor sunt afectuoase. Așa este, însă dacă vezi că te ia de mână și mereu caută un pretext că să repete gestul, asta mai ales când nu mai e și altcineva de față, semnele sunt clare: vrea mai mult de la tine.

6)Te complimentează în permanență.
Te tratează preferențial? Mai mereu e de partea ta și-ți ia apărarea în orice conjunctură? Atunci, să nu mai ai dubii, e clar că simte ceva pentru tine.

7)Se interesează despre €œistoricul tău amoros.
Când o fată îți arată că e dispusă să te asculte când îi povestești despre fostă ta iubită, e un semn evident de apropiere. Ce-i vei spune e cel mai simplu mod de a află detalii despre tine.

8)Discută despre planurile tale.
Când o fată vrea să facă parte din viață ta, este evident că vrea să împartă cu tine planurile de viitor, fie el apropiat sau îndepărtat. Dacă te întreabă ce planuri ai pentru weekend, să n-ai nici o îndoială. Te place.

9)Îți acordă toată atenția de care e capabilă.
Cu toții suntem ocupați, cu toții avem mai mereu câte ceva de făcut, dar dacă îți da mereu toate semnele posibile că vrea să petreacă tot timpul ei liber cu tine, este un alt semn clar că te place.

10)Te întreabă dacă vrei să ieși cu ea într-o seară
Mai ales dacă vede că nu îți poate capta în nici un alt fel atenția, o să vina să te întrebe dacă nu vrei să ieșiți împreună într-o seară. Deci, dacă vine și-ți spune că are două bilete la teatru și te întreabă dacă nu vrei și tu unul... pregătește-te. Vrea să fiți împreună.

11)Îți precizează că e "liberă".
Dacă îți tot flutură pe sub nas statutul ei social, e un alt semn evident că vrea să fiți împreună. Dacă îți reamitneste în mod constant că tare ar vrea să întâlnească și ea un băiat buna înseamnă că despre tine e vorba.

12)E geloasă, mai ales dacă o ignori.
Dă semne de plictiseală și nerăbdare dacă te vede vorbind cu o altă fată? Te trage de mâneca și te întreabă dacă nu cumva o placi pe cealaltă? E un semn clar de gelozie și înseamnă că te vrea pentru ea.

În rest… tineți cont ca cele 12 semne sunt generalități. Mai pot fi și altele, fiindcă fiecare femeie le arată în felul ei. Totul e să nu le ignori!

Sursa:
http://debarbati.ro/......-tine.html

Răspuns Câştigător
| Upz0r3 a răspuns:

Foarte bun articolul...mai asteptam si altele happy

59 răspunsuri:
| ihacoswhy a răspuns (pentru Azµre):

Dupa ce am citit asta mi-am dat seama ca o colega e indragostita de cineva :?

| XxcasianxX a răspuns:

Hmm.lcu mine nimeni nu face asalaughing

| Oana92 a răspuns (pentru CoquineNoire):

In general chestiile astea le faci inconstient... putini oameni citesc astfel de articole si pun in aplicare "tehnicile de agatat".

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

happy Lumea tot nu intelege. Am fost informata despre ce presupune sexul, conceptia, masurile contraceptive si protectia de bolile cu transmitere sexuala pe la 10 ani. Am citit Marquis de Sade la 13 ani. Majoritatea copiiilor fac tampenii mari (gen: copii) din cauza educatiei deficitare. Te plangi de copiii din ziua de azi? Daca esti din '94, esti copil pe langa mine. Fa tu copii, creste-i cum vrei.
Nu mai folosi clisee stupide, de felul "ce sa facem democratia! ". Preferai sa traiesti in epoca in care nu exista protectie impotriva bts si sarcinii?
Pe de alta parte, poza de profil releva exact ce aspiratii inalte ai. Vrei sa fii profesor universitar. Nu?

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Draga mea, nu te roaga nimeni sa comentezi! Nu ma intereseaza cati ani ai tu, dar pentru mine, copii din ziua de azi nu mai au cap! Nu am zis ca sunt "matura"! Asa ca nu ma "baga" pe mine in aceeasi oala cu alea de 12 ani!:*

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Corect e copiii. Cu 3 i. O sa-ti aduci aminte de conversatia asta cand vei avea copii.

| W3R4 a răspuns:

În sfârșit, se gândește cineva și la băieţii prea îndrăgostiţi!
Drăguţ din partea ta, bravo!

| Azµre explică (pentru W3R4):

Mulțumesc

| Morrígu a răspuns (pentru Azµre):

Bună.
Foarte inteligent! de şi nu cred că vor înceta întrebările de genul ăsta.
Scuză-mi întrebarea, eşti fată?

Răspuns utilizator avertizat
| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Draga mea, fa`te profesoara!:*

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Salarii prea mici. Plus ca micile rautati pe care le comit dezinteresat, din timp in timp, vor deveni o permanenta. ^___^

| Azµre explică (pentru Upz0r3):

Mulțumesc, or să mai fie, unu le săptămână happy

| Azµre explică (pentru Morrígu):

Mulțumesc, nu sunt fată sunt băiat.
Or să mai fie și alte articole sau alte dezbateri proprii în zilele următoare, poate așa se vor mai lumina o parte din utilizatori.

| Morrígu a răspuns (pentru Azµre):

Wow, un băiat atât de inteligent, drăguţ!

| Azµre explică (pentru Morrígu):

Mulțumesc frumos happy

| Mozurov a răspuns:

Foarte bun articolul.Bravo!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Multumesc mult.Acum stiu clar ca AikkoxD e indragostita lulea dupa mine!

| Azµre explică (pentru Mozurov):

Mulțumesc happy Să sperăm că or mai fi atât articole cât și discuții pe diferite teme legate de dragoste și sex.
Să ai o seară plăcută.

| forever4u a răspuns:

Pai si atunci cum facem sa fim prietene cu un baiat fara sa ii dam acele semnelaughing adica nu exista prietenie intre un baiat si o fata?

| Azµre explică (pentru forever4u):

Ceea ce am prezentat este o generalizare, dacă ai fi citit până la sfârști ai fi aflat:
În rest… tineți cont ca cele 12 semne sunt generalități. Mai pot fi și altele, fiindcă fiecare femeie le arată în felul ei. Totul e să nu le ignori!

| forever4u a răspuns (pentru Azµre):

Am citit pana la capat dar eu ma refeream in general la faptul cum putem noi, fetele, daca vrem sa fim doar prietene cu ei si sa nu dam o impresie gresita(gen semnele de mai sus)

| Azµre explică (pentru forever4u):

Măcar să fie aceleași semne, aveți și gură când vedeți că se uită la voi mai strâmb îi spune-ți băiatului că nu vreți mai mult de atât.
Măcar să existe astfel de situații.

| amalia025 a răspuns:

Bun articol! bravo, postarea este foarte buna, un bun sfat de urmat, asteptam si alte articole la fel de bune

| Azµre explică (pentru amalia025):

Mulțumesc frumos, or să mai fie

| Ronny22 a răspuns:

Multumesc Pentru Articol E Super Tare! Eu Am Aflat Azi Ca Ma Plac 2 Fetelaughing Fara Sa Stiu

| AngeloRules a răspuns:

Oricum toate sunt la fel yawn

| killllls a răspuns (pentru Azµre):

5/12laughing oricum bun articolulhappy

| Piratul10 a răspuns:

Foarte tare multumesc pentru articol, multumesc si mai astept articole de genul asta, tine-o tot Asa!