| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Credeti ca are rost sa mai raman cu iubitul meu daca noi acum ne certam si peste cateva ore ne impacam, iar ne certam si tot asa? El imi reproseaza mereu ca am pe altul da` in acelasi timp imi zice ca ma iubeste mult. Apoi zice ca e doar alegerea mea daca sa mai ramanem impreuna. Imi vorbeste mereu plictisit, de fiecare data cand vorbim inchide repede pe nu stiu ce motive. Cand e sa ne vedem intervine ceva(ori merge la biliard, ori e la un prieten, ori o sa ploua). Sa mai lupt pentru noi? Sau sa ii zic ca mai bine ne desp? El a zis ca asteapta raspunsul meu. Suntem impreuna de 7 luni. Nu am inceput viata sexuala cu el si imi zice ca daca il iubesc sa o fac, ba ca nu vreau sa o fac ca mi`e frica ca nu mai sunt virgina(adv` e ca sunt, dar nu o fac pentru ca am doar 16ani si nu prea as vrea de acum). Pana acum vreo 2 luni nu se purta asa, nu ne certasem niciodata, ne intelegeam super. Dar in ultimele doua luni ne-am certat/impacat de vreo 10 ori. Deci... sa ma despart de el sau sa lupt pentru noi? Tin sa mentionez ca nu prea stiu ce simt(azi ii dau sms ca mai bine o terminam si dupa cateva ore il sun ca imi pare rau, apoi iar ma enervez si tipam unul la altul, ma face mereu sa plang si d`astea).

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tipul ala te inseala cu alta, de aia este asa de gelos. Numai cine inseala se gandeste (si teme) ca poate fi si el/ea inselat. Asa ca ai face mai bine sa te desparti de el.
Sau iti face toate scenele astea ca sa te preseze sa ajungi in pat cu el, caz in care, la fel, ai face mai bine sa te desparti de el.
Aaa, si p'orma sa vezi ce "poama buna" este el, cand o sa te vorbeasca pe la toti prietenii si o sa te faca c...
Nu te merita, nu are rost sa te framanti pentru unul ca el.

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Ai trei variante :

1. Suporti asta in continuare cu gandul ca el se va schimba. Si nu cred ca vrei asta, deci o taiem din prima.
2. Vorbesti cu el, FOARTE SERIOS, atata timp cat el sa nu o ia ca pe o gluma, etc.
3. Il parasesti.

Personal zici sa incepi cu 2, daca nu se schimba nimic in cateva zile, 3-ul este varianta corecta.

| VadTot a răspuns:

Buna Ti am Citit Intrebarea de la inceput si pina la ultimu; cuvint Sincer sa fiu ma emotionat inca de la inceput si pina la ulima litera sincer iti spun nu am de ce sa te mint nici nu te cunosc,,, Dar sincer sa fiu mi ar placea sa te cunosc am impresia ca esti o fire extrem de sensibila si finuta Cred ca ai pus prea mult suflet in aceasta Relatie si Cred ca si multa inima ca sa spun asa Sunt sigur ca ti la el Dar am impresia ca mai mult orbeste Adevarul este ca nici nu l prea cunosti.Acum nu vreau sa ti spun prea multe lucruri Poate nici nu conteaza ceea ce spun eu,.Dar As vrea sa ti d au un Sfat asta ca nu ai de suferit mai tarziu si foartte mult. Sunt ferm convins ca oricum ar fi relatia voastra adica ma refer cit ar mai dura...tu oricum vei avea de suferit Asa Ca Sfatul meu este Sa ai De suferit acum Si il vei uita mai repede si mai usor Decit sa fie prea tarziu si ti pierzi si virginitatea cu ...hai sa nu ti jignesc prietenul Dar Cred ca este mai mult un pierde vara decit sa un baiat pe placul tau si Respectul care ar trebuie sa l aive pentru tine.Asa ca cel mai bine este sa privesti adanc in sufletul tau si nu mai tu poti decide cum si ce alegere vei lua.Dar parerea mea este sa l uiti cit nu este prea tarziu sunt ferm convins ca el vrea doar un singur lucru de la tine si iti Garantez ca pe urma Comportamentul lui fata de tie se va inrautati si mai mult.Si singura persoana care va iesi foarte sifonata din aceasta relatie vei fi doar tu.

| stef87 a răspuns:

Daca ar fi scris alta persoana randurile astea, tu ce sfat i-ai fi dat? Nu esti sigura ce simti fata de el, el se comporta doar neadecvat fata de tine, te evita in anumita situatii, doreste neaparat sex... Eu cred ca te-ai implicat in relatie cu el mai mult de a te putea mandri ca esti intr-o relatie, nu pentru ca ar fi ceva intre voi.
Ai grija sa nu profite de tine, tu il stii cel mai bine!

| Alessia_1036 a răspuns:

Sunt de acord cu Galamaz.Nu merita.Mai bine suferi acum si stii cum se spune mai bine tai raul din radacina decat sa fie prea tarziu si sa prinda ramuri. Poate mai tarziu apar alte obstacole ca niciodata nu stii ce-ti rezerva viata.Parerea mea e sa o termini acum nu maine nu peste o saptamana.Am fost in aceeasi situatie ca si a ta, doar ca eu am fost mai proasta si am stat 4 ani impreuna, si am zis da poate se schimba sa-i mai dau o sansa, da poate a vorbit la nervi si tot asa ii gaseam scuza pentru ca il iubeam.Si mereu imi zicea ca am pe altu pana cand mi-am dat seama si am ajuns la vorbele maicami care imi spunea ca "hotul de hot se teme si poate continuarea o stii u.Si intr-o zi m-am saturat nu am mai putut si am pus capat.Mai bine de 1 an jumatate mi-am plans de mila ca nu am terminat-o mai de mult.Acum nu stiu daca conteaza asta pentru tine sau nu dar tin sa-ti spun ca dupa asta am intalnit un baiat foarte bun care ma respecta si ma iubeste si are grija de bine ca ochii lui din cap.Ne iubim foarte mult si vrem sa avem si un copil.Asa ca va rasari soarele si pe strada ta.Succes.

| Tynukka_9814 a răspuns:

Asta depinde de voi!

| Tynukka_9814 a răspuns:

Asta depinde de voi!