| tpu_ank a întrebat:

Credeti ca aspectul fizic conteaza mai mult decat sufletul?
eu cred ca aspectul fizic nu e chiar atat de important deoarece frumos nu poti fi toata viata insa sufletul mereu ramane acelasi

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Multi sint cei care incearca sa gaseasca frumusetea, inteligenta si frumusetea sufleteasca intr-o singura persoana, dar nu vor gasi niciodata toate cele 3 lucruri laun loc, important este sufletul si nu frumusetea fizica, daca ai suflet te poti face placut prin tot ceea ce esti tu ca persoana.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Frumusetea adevarata vine din iterior. E adevarat ca pentru unii sunt importante trasaturile, dar fara o privire frumoasa, curata, inteligenta, o persoana cu trasaturi frumoase e doar o masca.

| fabiola a răspuns:

Eu cred ca ochii unei persoane iti arata sufletul iar vorba lui, gandirea.Important este sa stii sa le citesti si sa le intelegi!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Da...ai dreptate. Dar pana ca cineva sa ajunga sa iti cunoasca sufletul...trebuie sa dea ochii cu tine. Daca e dezgustat de/nu ii place ceea ce vede...nu va avea ocazia ca iti cunoasca sufletul.

| simoSTAR a răspuns:

Aspectul fizic conteaza si el destul de mult pentru ca inainte sa deschida gura persoana respectiva, te uiti la cum arata... dar pe parcurs iti dai seama ca nu e chiar atat de importat...am stat cu un baiat care nu era cine stie ce frumusete...la inceput nu vroiam nimic dar din convorbirile noastre am ajuns sa fim impreuna si chiar sa il iubesc pentru felul lui de a fii si pentru cum ma simteam cu el happy

| Linda a răspuns:

Dupa mine e important aspectul fizic. De multe ori aspectul fizic este legat de siguranta interioara. Un om nesigur, cu compleze, indieferent ca de intelegent de multe ori nu atrage persoane mai frumoase fizic. Dar daca un baiat poate alege intre a fi cu o fata frumoasa in interior si una frumoasa si in interior si exterior alege a doua varianta. O fata frumoasa in interior isi gaseste un baiat care si el e frumos in interior fara partea de exterior si cu asta gata.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Vrajeala.minciuni.eu pun acc pe aspectul fizic.asta e primul pas. daca nu-mi place cum arata, poate sa fie si cel mai mare geniu, ca nu-mi pasa.

| dulshe a răspuns:

Eu cred ca importante sunt aman2, trebuie sa aiba ce arata si pe dinauntru si pe dinafara.

| rina a răspuns:

Respect pentru Crucified-Countess, asta e si parerea mea! daca nu ma atrage fizicul nu am cum sa vreau sa-i cunosc sufletul. insa poate avem aceasta parere pentru ca sintem inca adolescente si nu cunoastem foarte multe persoane, nu cunoastem situatii grele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e teorie, dar sti cum se zice: teoria ca teoria, dar practica ne omoara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca pentru fete este mai important sufletul, iar pentru baietii fizicul!happy Pentru ca asa sunt baietii in ziua de azi se uita la "ambalaj" nu la "continut".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un baiat dragut, dar urasc pitzipoancele care stiu doar sa se imbrace provocator.Sufletul conteaza mai presus de orice! Chiar nu inteleg de unde atata concurenta intre fete doar pentru aspectul fizic...care oricum se duce direct proportional cu kilele de chimicale puse pe ele?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea is povesti de popa beat cum ca sufletu nu se schimba ei bine tin sa mentionez ca sufletul se schimba in functie de situatie
pentru un camion de banii ai face pactu cu dracu chiar si u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o anumita masura conteaza si aspectul exterior( nu ma refer la pantofi, cravata etc.). Totusi, mai important este sufletul unei persoane. Degeaba esti frumos daca ai un suflet de. *****. In concluzie, mai mult conteaza sufletul decat fizicul. Sper sa iti fi fost de ajutor. tongue