| TheFirstKiller a întrebat:

Credeti ca lesbienele sunt acceptate in societatea din Romania? Daca v-ar zice o buna prietena ca este lesbiana i-ati accepta orientarea sexuala? Dau funda, vreau doar pareri gen pro-contra (as aprecia daca v-ati argumenta parerea)

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

In Romania, ca si in alte tari, mai ales cele foste comuniste, unele lucruri sunt considerate tabu, de netolerat.Religia,are cea mai mare influenta, este intoleranta in multe privinte.Asa ca,romanii,care sunt nu neaparat in majoritate religiosi,dar mai putin deschisi ca toleranta(ca sa nu zic needucati,indoctrinati),sunt,cred in mare majoritate impotriva.
Eu,personal,nu am nimic cu nimeni,de orice orientare sexuala ar fi, de orice religie ar fi, de cum se imbraca, piaptana, merge.Eu apreciez OMUL, MODUL DE GANDIRE si RESPECTUL pe care il acorda celorlalti.Atata timp,cat nu ma afecteaza pe mine cu ceva(sa ma acosteze,sa ma insulte,sa ma fure, sa-mi dea in cap), nu am nimic cu nimeni si pot accepta in preajma mea si un gay, si o lesbiana, si un musulman, si un catolic, chiar si un puscarias.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pietrean):

Presupun ca nu orice fel de puscarias.

| pietrean a răspuns (pentru anonim_4396):

Istetule! Ai vrut sa fii spiritual,dar nu ti-a iesit.
Bineinteles ca nu as accepta sa ma casatoresc cu un puscarias,condamnat pentru fapte reprobabile.Dar sa stau de vorba,cu oricine a facut puscarie, da! Ce are,nu este si el tot om? Doar pentru violatori si pedofili,as avea ceva repulsii.
Vezi,asta este toleranta,fata de o persoana, care face altceva, fata de ce faci tu. Probail tu, faci parte dintre persoanele care nu sunt destul de tolerante(ca sa nu spun, destul de deschise la minte).

| anonim_4396 a răspuns (pentru pietrean):

"Istetule! Ai vrut sa fii spiritual, dar nu ti-a iesit." "Probail tu, faci parte dintre persoanele care nu sunt destul de tolerante(ca sa nu spun, destul de deschise la minte)."?! wtf
din ce gaura ai scos interpretarile alea... nici nu vreau sa stiu.

am spus asta fiindca si eu pot sta de vorba cu un puscarias. dar ma asteptam ca sa avem aceeasi conceptie in legatura cu ei, nici eu nu as sta de vorba cu violatori, pedofili si criminali in serie. si imi bag picioarele, daca pana si un reply simplu este inteles asa, plec de pe Planeta asta.

| pietrean a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut dreptate:esti un mic golanas,care se crede cool,dand raspunsuri aiurea si vulgare!
Genul de expresii "Wath the fa*k","imi bag picioarele",nu-ti fac cinste de loc,tinand cont,ca nu stii cu ce persoana vorbesti(!).
Primul pas,ca sa dovedesti ca esti un baiat civilizat,educat,ar fi sa-ti ceri scuze pentru faptul ca ai scris,ce ai scris, restul se poate discuta, chiar si in contradictoriu, dar in termeni politicosi(repet, mai ales ca nu stii cu ce persoana vorbesti).

| anonim_4396 a răspuns (pentru pietrean):

Esti troll normal. you got me on this onewinking

| CoquineNoire a răspuns (pentru pietrean):

Valeleleleii, pana aici ti-a fost.
super Saiyan Maui on!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

It takes a troll to observe a troll rolling on the floor

| pietrean a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,EU te-am prins de data asta si nu tu! Nu EU, sunt provocatoarea, eu doar am raspuns, unui alt raspuns fara rost!
Bye, bye!

| pietrean a răspuns (pentru CoquineNoire):

Ai dreptate! Unei femei mature,chiar imi este "frica" de o pustanca obraznica, care afirma ca sta in Germania!
Daca posteaza, raspunsuri de genul "aveam grija de un copil si il puneam sa traga verisoarei mele, basini in nas"(dar si alte afirmatii vulgare), cam ce parere sa ne facem despre una ca ea? Merita ignorata!

| CoquineNoire a răspuns (pentru pietrean):

rolling on the floor
auzi, maui, stii faza aia din filmul Click?
cand adam sandler opreste timpul si trage bombe in nasul lui ala, si cand da resume, ala se trezeste ca simte rahat in gura.
daca nu l-ai vazut, e must-see.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pietrean):

Imi ranesti sentimentele. nu ma ignora te rooooog!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nu stiu, n-am dat sanse la multe comedii. o sa imi dedic o zi in curand si voi cauta mai multe, presimt ca am pierdut cateva faze tari.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Vii la mine cand ai nevoie de recomandari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Daca vrei unul care te lasa gen?!"wtf dar putintel asa
http://www.youtube.com/watch?v=nLEUrhWBYoY

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am pus pe lista.
si ca sa fim in ton cu intrebarea, na de colea.

http://www.youtube.com/watch?v=zrN7YKz2fts

hey lesbi friends. :))
e de pitiponceala si cocalareala, dar recunosc ca suna bine.

31 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Majoritatea romanilor au o mentalitate de aruncat la gunoi: nu rockului, nu bisexualitate, nu homsosexualitate, ei nici nu accepta ateii
Fiecare are dreptul sa gandeasca! laughing
Nu sunt acceptate
Daca mi-ar zice, as accepta si cei care nu accepta nu schimba cu nimic
suntem liberi sa facem ce vrem!

| neutrino a răspuns:

Daca vom cauta numai defectele oamenilor, atunci vom ramane singuri, fara prieteni.

| Dariusuu a răspuns:

Eu cred că da, atât timp cât nu o fac în public. Cu siguranţa i-aş fii accepta-o, până la urmă e viaţa ei, gusturile ei.

Cine suntem noi să alegem pentru altu?

| Felys a răspuns:

Fiecare pentru el, ce imi pasa mie de orientarile sexuale ale celorlalti, in dormitor alegerea apartine fiecaruia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i defect ~~
Nu prea conteaza parerea mea odata ce nu sunt hetero, dar pot spune ca romanii cu care am comunicat mai mult, n-au avut niciodata treaba cu orientarea mea sexuala, fiindca nu ma defineste ca persoana. Cativa au fost cam ipocriti in legatura cu homosexualii dar atat.

Răspuns utilizator avertizat
| trixiiie a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni și părerea mea e că niciun om nu ar trebui să aibă nesimțirea sau tupeul să comenteze ce face altă persoană.
Da, ok, sunt lesbiene. Poate că în vederea unora ceea ce fac ele e greșit (că își fac sex oral una alteia sau se masturbează reciproc sau etc.), dar, la naiba, asta fac și băieții în relații cu fetele.
Sunt pur și simplu două fete într-o relație, fără un penis băgăcios.
Pentru mine sunt foarte în regulă lesbinele.
Dacă prietena mea ar veni și mi-ar spune asta aș accepta și aș susține-o. E doar o orientare sexuală, ce naiba.

| andreeadadea a răspuns:

Daca gandesti logic, ar fi contra, ti se va parea ciudat, sa mergi cu ea pe strada si in loc sa zica " uite ce muschiulos" sa zica "uite de fund are aia" totusi, as zice nu, iar daca prieteni o sa afle o sa se zica si despre tine acelasi lucru, si ar fi bine sa o ajuti sa devina pe calea normala! Succes!

| Bøøgey a răspuns (pentru andreeadadea):

Aha, mai bine zice "uite ce muschiulos"...

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreeadadea):

Voi doua chiar pareti si chiar mandre de orientarea voastra!

| pablo69benidorm a răspuns (pentru anonim_4396):

în astfel de probleme este dificil de a da un răspuns definitiv, ele sunt probleme foarte polemice și de multe ori răspunsul cel mai acceptată este cel mai popular, nici probablemte este corect acolo că cei mai mulți analiști și să nu fie influențat de ceea ce ne spun ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pablo69benidorm):

Raspunsul nu-i dificil, doar ca multi vorbiti lejer despre lucururile care nu vi se intampla voua.

| pietrean a răspuns (pentru andreeadadea):

"....ar fi bine sa o ajuti sa devina pe calea normala!"(Lasand deoparte, greseala gramaticala!)
Cine decide care este calea normala? TU, sau alti oameni straini mie?
Tu poti sa decizi ce sa fac cu viata mea, tu poti sa decizi ce ma multumeste, ce ma face fericit/a si ma bucura pe mine?

| pablo69benidorm a răspuns:

Este un subiect foarte controversat într-adevăr nu este nici o anchetă serioasă, toate anchetele dor de până acum pot fi manipulate de către persoanele conservatoare și de homosexuali, nu am nimic împotriva homosexualilor, dar tamponat de acord de exemplu, lucruri pe care doresc să adopte copii (toată lumea ar trebui să aibă dreptul la o mamă și tată).