| RAY a întrebat:

Credeti ca o fata o sa te placa candva daca nu te-a placut la prima vedere? ati avut vreo experiente de genul asta ca o prietenie in care tu ca fata sa nu te fi simtit atras de el dar sa fi aparut iubirea in timp? credeti ca una frumoasa se va simti atrasa de un barbat care e dragut ca aspect fizic? merita sa merita sa vorbesti cu fete frumoase?

ps Kiwibibilă iar isi fac parul alb si riduri pe fata las ca esti tanara si inca nu se vede

36 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

"Credeti ca o fata o sa te placa candva daca nu te-a placut la prima vedere?"

Pai desi atractia fizica e la prima vedere, atractia emotionala nu apare totdeuna instant, gen mi-a luat o saptamana pana sa ma indragostesc ultima data.

"ati avut vreo experiente de genul asta ca o prietenie in care tu ca fata sa nu te fi simtit atras de el dar sa fi aparut iubirea in timp? "

Nu am avut o experienta de genu, ray nu confunda atractia cu iubirea, iubirea autentica se formeaza in timp, de altfel relatiile in sine se formeaza in timp, ideea ca iubirea e o decizie, atractia in schimb nu e.

"credeti ca una frumoasa se va simti atrasa de un barbat care e dragut ca aspect fizic? "

Ai vazut acel videoclip de la Zaiafet care ti l-am trimis, no bun. Stiai ca tipul ala era casatorit inca de pe vremea cand era gras, deci da, femeiile pot fi atrase de tipi mai plinuti.

"merita sa merita sa vorbesti cu fete frumoase? "

Exista o vorba nu risti, nu castigi, si sunt de-acord cu asta, daca nu iti asumi niciun risc o sa ajungi un tip izolat trist si fustrat.

| RAY explică (pentru SG1995):

Mai bine trist si frustrat decat fratele fetelor seby

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu am avut o astfel de experienta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Adica te-a respins fizicul lui apoi l-ai placut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La inceput cand ne-am intalnit prima data nu mi-a placut de el, era si cam direct, dar doi ani mai tarziu, el a devenit un fel de obsesie. Deci da, doar pentru ca nu exista atractie la inceput, asta nu inseamna ca ea nu se poate dezvolta. Ideea e ca nu trebuie sa judeci cartea dupa coperta, chiar daca lumea vede o persoana doar intr-un fel (superficialitate), asta nu inseamna ca trebuie sa o vezi si tu in acelasi fel. Trebuie sa vezi dincolo de ambalaj (dar si ambalajul conteaza).

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Acuma esti cu el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu laughing)

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar ai fost vreodata cu el? sau l-ai vazut doar ca pe un frate supadepui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Dupa ce mi-am dat seama ca de fapt era un tip inteligent si diferit, mi s-au cam aprins calcaiele, dar era deja prea tarziu. Daca nu mi-a receptat bine semnalele, sa fie-n bafta lui.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Poate nu erau bune acele semnale, azi daca te-ai vedea cu un baiat care nu atrage fizic ce ai face?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu. Daca ma abordeaza, posibil sa conversam, daca nu, nu. N-o sa trag de maneca pe nimeni.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar daca e un baiat frumos si se uita la tine iai da o sansa nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu dau oricui sanse, indiferent daca e frumos sau mai putin frumos. Ideea e sa fie inteligent, respectuos, educat si sa stie sa abordeze o fata intr-un mod subtil si manierat ( nu-mi plac disperatii). Doar pentru ca un tip frumos se uita la mine, asta nu inseamna ca o sa si vorbim sau ca o sa ajungem mai departe.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Desi pentru tine nu conteaza daca exista atractie sau nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E mai mult decat o simpla atractie. Ideea e ca eu nu-mi exprim sentimentele sau ceea ce gandesc in mod direct, le tin doar pentru mine. E complicat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil, dar n-am avut o astfel de experienta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca te-ai vedea cu unu care te respinge fizicul lui ce ai face?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu...as iesi de cateva ori cu el, dar nu cred ca relatia noastra ar rezista...Nu sunt absurda, nu vreau un top model, dar daca zici ca fizicul lui e RESPINGATOR, atunci nu cred ca m-as simti atrasa de el

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Bravo pentru sinceritate, ai respectul meu, dar ca prieten ar fi ok?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,ar fi ok...asa cred.Ca prieten

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Din experientele tale din trecut un baiat care nu ti-a placut de la prima vedere ti-a placut apoi de el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Deci :era un baiat pe care l-am cunoscut acum 7 ani si ceva.Si la inceput ne uram.Ne certam intr-una.(el era genul badboy, dar pe atunci era mai mic si nu arata wow, dar totusi era dragut). Insa dupa un timp cand am crescut amandoi am inceput sa-l plac mult (el nu ma place decat ca prietena)si sa ne intelegem ft bine, suntem prieteni ft buni, imi spune totul...Deci la incepit nu mi-a placut la fel de tare, dar acum il plac mult...totusi nu e chiar cel mai bun exemplu, pentru ca a existat un fel de atractie la inceput, era ti-am zis genul de baiat care atrage toate fetele, numai ca cu mine avea o relatie mai ciudata(ne certam).Nu stiu daca ai sa intelegi ceva din ce ti-am zis

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca atragea toate fetele nu ma mir ca te atragea si pe tine, ce inseamna pentru tine badboy?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Depinde.Pentru mine e un baiat care pare dur fata de ceilalti,care e seful gastii,care arata bine,care e populat,"smecher"(bine,nu ma refer la clasicul model de macho imbracat in negru cu creasta si motocicleta), care atrage fetele, dar care are o latura sensibila, pe care nu o arata in public, ci doar fata de persoana iubita

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Buna descriere, doar ca astia sunt cam curvari

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Stiu,dar eu ma refeream la un baiat care sa nu fie inteles de nimeni, deci sa nu poata avea o relatie adevarata...decat cu mine.Cumva eu sa ajung la latura sensibila...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta vreti toate sa faceti din badboy un baiat cuminte apoi te plictisesti de el cand devine sensibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu.Eu nu vreau sa-l fac baiat cuminte.Eu vreau sa fie rau, seducator si periculos.Asta ma atrage.Dar toti cei duri au o latura sensibila, vreau doar sa ajung la ea, sa stiu ca ea exista. Vreau sa fie ironic, uneori malitios, arogant...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Posibil ca au asta daca nu sunt psihopati, faza proasta e ca cand o descoperi il poti manipula sa-l faci catelusul tau, ceea ce nu-i prea ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca noi doi avem viziuni diferite asupra laturii sensibile.Eu nu ma gandesc la un baiat dur ca la o fetita plangacioasa sub o masca de fier.Pur si simplu, il vad ca pe un om care desi e dur si da impresia ca e indiferent, tine foarte mult la persoanele iubite(prieteni, iubita)si ar face orice ca sa-i protejeze...ba chiar il vad ca pe un baiat excesiv de protector

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Te inteleg, un barbat care sa isi ofere protectie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,dar prin "excesiv de protector"m-am referireferit ca vreau sa fie gelos,sa fie genul posesiv,dar nu care se infurie pe tinw daca stai de vorba cu altul, ci genul care sa il ia la misto pe tipul respectiv, sa fie ironic cu el, adica la el protectia sa insemne atat fata de pericole, cat si fata de alti barbatihappy

| AndreiWeisz a răspuns:

Da, se poate. Eu am iesit la un moment dat cu o tipa care la inceput mi-a zis ca sunt arogant si nesimtit laughing dupa vreo cateva zile, am ajuns sa vorbim din nou, am chemat-o pe afara, a venit si si-a schimbat total parerea despre mine. Deci, da, se poate.

| Black38 a răspuns:

E posibil sa se intample asta.Eu am placut o fata in clasa a 7-a, ea nu ma placea si a trecut totul.In clasa a 8-a cand nu mai simteam nimic, ma placea ea pe mine.Dar totusi erau sentimente pe o perioada scurta, aveam 14 ani amandoi si apoi i-a trecut si ei si s-a terminat totul. Poti sa te gandesti si la prieteni, spre exemplu poate ai avut persoane cu care acum cativa ani te certai si acum ti-au devenit prieteni apropiati

| Nevm a răspuns:

Am ras de fata lui, mi se parea..comica.This is KARMA.
Dupa ceva timp, tremuram cand il vedeam.

| anaismid a răspuns:

Da, se poate. eu am intalnit un baiat care nu m-a atras absolutt deloc din punct de vedere fizic, dar totusi am tinut legatura ca si amici si am descoperit o ca are o personalitate extraordinara si ca aveam extrem de multe lucruri in comun. si usor usor peste cateva luni am ajuns sa simt mai mult decatera pana atunci si sa avem o relatie.