| Mikkey a întrebat:

Credeti ca poate fi dragoste adevarata intre o fata si un baiat, diferenta dintre ei fiind de 5 ani? big grin

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Doar daca fata nu are 15 si baiatul 20.

| Anbo1 a răspuns (pentru madyddd):

Si daca fata are 15 ani ce? Am avut si eu o relatie de genu, fata avea 15 si eu 21... si nu a fost nici o problema, conteaza cat de bine te intelegi cu ea ( cat de bine poti sa o intelegi ) si sa fi alaturi de ea in momentele in care ea chiar are nevoie de cineva aproape. happy

| madyddd a răspuns (pentru Anbo1):

Deja imi imaginez ce momente "cumplite" poate avea acea copila la 15 ani... si pe tine cand ii esti aproape...

| corbulalbrosu a răspuns:

Este o diferenta acceptabila chiar si in cazul unor adolescenti, iar in cazul persoanelor majore o asemenea diferenta nici nu nu ar trebui sa intre in discutie.Se poate afirma ca pentru marea majoritate o asemenea diferenta de varsta este privita ca fiind o diferenta considerata ca fiind cea perfecta. Multa fericire in relatie.

| neutrino a răspuns:

Depinde de perioada: la adolescenta diferenta este destul de mare, ( ce sa faca un baiat de 19 ani cu o copila de 14 ani?), la maturitate insa aceasta diferenta este normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, nu e o diferență mare. între bunicii mei a fost o diferență de 10, și s-au iubit până în ultima clipă.

| RaduManole a răspuns:

Daca fata are sub 15 ani, nu