| JohnFKen a întrebat:

Credeti ca sexul e pacat? si daca da e unul mare?

7 răspunsuri:
| RazvanGeorge a răspuns:

Eu consider ca NU este un pacat, daca ar fi fost un pacat Dumnezeu nu ar mai fi facut metoda asta de perpetuare a speciei. Dar acesta trebuie facut doar cu sotia!

| DeeaMarry a răspuns:

Pai...cam da. E pacat daca e in afara casatoriei.

| CristiB93 a răspuns:

Sexul e pacat doar in momentul cand faci in afara casatoriei cu ce femeie apuci sau daca nu esti casatorit la biserica cu sotia ta mai este pacat daca faci cu sotia ta perversiuni sexuale sti tu la ce ma refer

| foxi a răspuns (pentru CristiB93):

Atunci toti oamenii sunt pacatosi?

| CristiB93 a răspuns (pentru foxi):

Dessigur ca sunt pacatosi toti suntem nu exista om fara pacat

Răspuns utilizator avertizat
| makino98 a răspuns:

Este un lucru normal. Toata lumea a facut, face sau va face acest lucru