| anonim_4396 a întrebat:

Cu an si jumatate in urma am cunoscut un baiat d vreo 23 ani, eu aveam doar 17 si jumatate. am ajuns sa fim impreuna iar din partea mea a fost dragoste la prima vedere...relatia noastra a durat 10 luni timp in care am intampinat multe obstacole... unul dintre ele fiind chiar parintii mei care nu-l considerau baiatul potrivit pentru mine, zicand mereu ca e vagabond si ca nu ma merita, un alt obstacol au fost greselile lui:a baut d cateva ori peste masura si a fost km nesimtit, a pierdut tot ce avea cu el inclusiv bijuteriile la jocuri d noroc, m-a inselat d mai multe ori cu fete pe care le cunosteam, insa greseala cea mai mare pe care a facut-o si cea pentru care ne-am despartit a fost ca mi-a cerut sa renunt la virginitatea mea pentru el iar cd am refuzat a-nceput sa-ntreak masura si sa-mi vorbeask urat s (tin sa mentionez ca st virgina si intre noi nu a av loc nici un contact sexual)ac lucru s-a-ntamplat dp 10 luni d relatie, 10 luni in care mi-a spus mereu ca ma iubeste.st 7 luni d cd ne-am despartit si de cd nu ma lasa-n pace si se tot tine d capul meu... spune ca s-a schimbat, ca ma iubeste si ca eu st totul pentru el...nu stiu ce sa mai fac? cum poate sa mai spuna ca ma mai si iubeste dp cate a facut? care o fi motivul pentru care se poarta asa? o fi in toate mintile?

13 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

El vrea acum doar sa te poarte in pat, se va comporta fumos o saptamana dar dupa acea nu, ai grija ce faci.

| marsy a răspuns:

Nu e serios si e dus putin cu pluta! lasa-l ca nu merita deloc!

| Miha a răspuns:

Ignoral pur si simplu
fa-ti un nou iubit...si spune-i sa nu te mai caute si ca esti ''ocupata'' si poate te va lasa in pace daca nu, spune-le si parintilor tai poate vor discuta cu elwinking

| MonicutZZa a răspuns:

Eu zic sa-i mai acorzi o sansa. Desigur, asta daca mai tii la el. Poate chiar s-a schimbat. Nu ai de unde sa stii si, legat de faptul ca spune ca te iubeste, poate fi cat se poate de adevarat, daca nu ti-a mai spus asta pana acum nu inseamna neaparat ca nu o simte, ci doar vrea sa te aduca inapoi pentru a face sex cu tine. Stii cum sunt baietii, orgoliosi, nu spun ceea ce simt (aici ma refer la cei care nu sunt romantici). Tu stii daca il poti ierta. Succeswinking macar in gasirea unui baiat care sa nu aiba gandul doar la sex.

| Gizăz a răspuns:

Femeile nu sunt în toate minţile. La unul decent nu sunteţi în stare să vă uitati. Nu vă încingeţi dacă nu e „băiat rău". Nu zic asta din frustrare, chiar sunt într-o relaţie stailă de ceva ani dar am avut experienţe de genul în trecut. Majoritatea femeilor au o problemă din punctul ăsta de vedere, unul normal şi iubitor le e cam invizibil. Eu zic să te duci frumos la poliţie şi să vezi ce te lasă în pace; unele animale numai cu trei palme şi un cap în nas pricep.(o zic tot din proprie experienţă)

| AdiSR a răspuns:

Mai vrei cu el după ce a fost la altele? Păi dacă în 10 luni de relaţie nu îi dai ceva... îl pierzi drept pentru care s-a dus la altele! Eu zic să îţi vezi de viaţa ta în continuare!

| rebb a răspuns:

Nu e in toate mintile.happy El te vrea doar ca sa faca ceva cu tine, nu vad alt motiv.Mai ales ca te-a inselat de atatea ori si ...toate lucrurile care le-a facut sunt incompetente. Eu spun sa pastrezi o mare distanta intre el si tine si sa-l uiti.

| Lilik a răspuns:

Sincer, nu stiu in ce masura te intereseaza parerea mea, dar ai face cea mai mare greseala incercand sa ai din nou o relatie cu el. sau poate esti sadica si vrei sa ai de ce plange sau suferi.

| stillhartu a răspuns:

Cam tot ce am avut de zis au spus ceielalti utilizatori. Insa mai vreau sa iti zic ceva, fara suparare. Daca tu-l mai iubesti pe omul ala si daca tu decizi sa-l lasi din nou in viata ta atunci tu nu esti in toate mintile. Ia aminte sfaturile primite de la ceielalti.

| Kalle a răspuns:

Nu cred ca ii in toate mintile iar in locul tau as incerca sa il indepartez sa ii spun ca am un prieten si ai facut bine ca nu ai renuntat la virginitate, poti renunta dupa ce te casatoresti ca altfel el te poate parasi si sa ramai singura cu copilul, nu e in toate mintile ori isi bate joc de tine dar totusi indeparteazal cad te mult poti de tine, el poate devenii periculos ar putea incerca sa te atace, fi atenta si indeprteazal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca el urmareste un singur lucru( pe care l-ai mentionat si nu e asa greu de imaginat) si incearca sa profite de tine. Te sfatuiesc sa il lasi in pace si sa-ti gasesti alt prieten. El isi bate joc de tine si nu te merita. Desparte-te de el pentru ca poate ajunge la un gest necugetat( Doamne fereste) si atunci va fi prea tarziu sa renunti la relatie. Din moment ce se gandeste la alte fete e clar ca nu tine la tine cat ar trebui. Daca joaca la rulete si alte chestii periculoase, inseamna ca nu va fi niciodata cu capul pe umeri si nu va fi capabil sa treaca peste anumite probleme. E clar ca nu vrea o relatie serioasa daca bea si duce o viata libertina. Iti repet: ar fi bine sa va despartiti, nu e bine mereu sa iubesti cu inima, e bine sa iubesti si cu mintea( sa fie amandoua) pentru a fi fericit alaturi de persoana pe care o iubesti. Daca nu e serios automat nu te iubeste. Pa si ai grija ce faci! Eventual vorbeste si cu parintii tai care au avut mare dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ...sti cum e : "atunci cand ai ceva nu ti-e de ajuns, apoi cand il pierzi il vrei inapoi "
Cred ca a realizat ca erai prea buna pentru el, dar nu vrea sa recunoasca ...Nu accepta sa fitit din nou impreuna pentru ca o sa te joace iar pe degete cum vrea...Parintii tai au avut dreptate! Gaseste un baiat care sa fie alaturi de tine! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignora-l pentru ca daca-l vei reprimi in viata ta. va fi. daca iti va mai cere ce cea cerut? si daca va face acest lucru. continua-ti viata. fa-ti alt iubit. mult succes