| вяυηєтнα a întrebat:

Cu cat timp inainte de a face sex trebuie sa iei anticonceptionalele? Mentionez ca e prima oara cand le iauhappypana acum nu am luat nici una!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exact cum ti le-a prescris ginecologul. In principiu, incepi in timpul unei menstruatii (in ziua 1, 2, 4 sau 5, in functie de preparatul pe care il iei) si poti face sex neprotejat dupa 5, 7, 10, 12 sau 21 de zile (de asemenea, in functie de preparatul pe care il iei).

2 răspunsuri:
| вяυηєтнα explică:

Alex mai bine taki daca nu stilaughing

| andrei47 a răspuns:

Nu trebuie sa iei inainte.sa zicem ca azi faci s*x si a doua zi trebuie sa o iei. funda?