| valThina a întrebat:

Ajutooor...ginecologul mi-a recomandat anticonceptionalele logest.sunt in a 3 a zi de ciclu si abia azi am luat prima pastila. e de rau? mentionez ca e prima oara cand iau big grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic nu te vor proteja in prima luna, deci trebuie sa folosesti prezervativ pana la urmatoarea menstruatie si iti vor da o mica dereglare nesemnificativa. Ai grija ca urmatoarea folie sa o incepi exact in a 29-a zi.

1 răspuns:
| nicol20 a răspuns:

Cum s-a mai spus nu te va proteja prima luna dar din luna urmatoare va bine nu are nimic ca ti-a dat alea doar este medic si stie ce are de facut.Bafta