| Albãstriţaxx a întrebat:

Cum a fost prima voastra iubire, cum s-a intamplat sa aveti primul sarut... big grin Pentru cel mai dragut dau FUNDA happy

15 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Prima iubire inca o mai traiesc.A fost frumoasa si inca este.Plina de emotii, de bucurii si fericire.Am invatat multe de la prima iubire de la lucrurile esentiale ale iubirii pana la lucruri si mai complicatelaughing. Sper sa nu pierd niciodata prima iubiresadfara ea nu as putea trai, viata mea este un nimic fara elsad.
Primul sarut:pai eram in bloc cu prietenul meu(primul prieten)ascultam muzica si vorbeam.Din vorba in vorba s-a apropiat de mine usor, ne-am uitat unul in ochii celuilalt cateva secunde si apoi s-a intamplatlove struck.Nu cred ca as putea sa descriu ce am simtit in momentele acelea, a fost frumoslove struckminunatlove struck.Am simtit mii de fluturasi in stomac, parca simteam ca zvor.Niciodata nu voi uita acest sarutlove struckhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot zice ca a fost prima mea iubire, consider ca daca era iubire adevarata nu se termina dar a fost primul iubit si cu el am avut primul sarut.

Primul sarut a fost "ah"! Cu toate senzatile, imi era frig si dintr-o data nu mai puteam de cald si nu mai aveam stare. Ca si cum sangele meu imi alerga prin vene nebuneste si in seara aia de abia ca am putut adormihee hee, si imi batea inima nebuneste.

Si cel mai frumos sarut a fost tot cu tipul cu care a fost primul sarut, a fost cel mai lung sarut si ca sa ne puna capac o babuta care saliva sau ce drecu' facea a inceput sa strige la iubitul meu ceva de genu : " Las-o mama sa respire! ". S-a dus tot romantismu iti dai seama, da ne-a cuprins un ras dala non-stop laughing.

Mi-a parut un pic rau ca relatia chiar nu putea sa mearga in continuare.
Ne impacasem dupa 4 ani dar nu mai era nimic ok. Prea multa gelozie din partea lui si fara motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima iubire...primul sarut... experiente de neuitat day dreaminglove struck
Primul sarut l-am avut intr-un parc...am fost luata prin surprindere de prietenul meu (eu aveam 14, el avea 19)...a fost incredibillove struck Cu toate ca ma asteptam sa ma sarute, in timpul sarutului, parca am zburat spre cer, iar cand ne-am oprit parca m-am trezit din visarelaughing Poate parea prostesc, dar chiar asa a fost.
Iar prima iubire a fost si va fi, asa cum se spune, de neuitatlove struck
Pacat ca, de cele mai multe ori, nu dureazahappy.

| Legend123 a răspuns:

Nu vreau sa vorbesc despre asta deloc...Era o noapte furtunoasa de toamna...Frunzele vajaiau si pasarelele statea ascunse de ploaie.O lacrima sfanta de mama a curs in seara aceea..in fata a miliardelor mele de fani.

| Legend123 a răspuns:

Primul sarut a fost la varsta de 78 de ani cand mia alunecat bastonul si am aterizat cu botul direct pe pamant a fost un sarut exceptional no sa-l uit happy

Răspuns utilizator avertizat
| JamilaGizeh a răspuns (pentru Legend123):

laughing

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Decii. Acum in prezent sunt cu un baiat. Povestea noastra de dragoste nu e chiar neobisnuita pentru alti, dar petru mine a fost, si este. Povestea incepe asa.: Eu sunt din Buzau. Baiatul cu care sun eu acumeste in clasa cu mine, suntem clasa a8a. Acum 2 ani m-am mutat la alta scoala.Si am pierdut orice legatura (pe atunci nu eram impreuna ). Anul trecut m-am mutat inapoi la scoala mea pentru ca scl la care ma mutaseram nu era buna. Asaa. acum urmeaza "iubirea ". La inceput nu ne suportam, faceam misto unul de altul, ne injuram, ne vorbeam pe la spate, dar intr-o zi, toate astea s`au schimbat. El a luat id meu de la o coleaga si ma add in lista lui. La inceput, cand am vbt prima oara cu el, nu il credeam, si orice spunea el, eu credeam k minte. Cu timpul vorbeam mai des, eram din ce in ce mai apropiati, nu mai faceam misto, fara injuraturi sau barfe... era ciudat! A mai trecut 2. 3 zile si mi-am dat seama k ma uit prea mult dupa el, si ca intereseaza prea tare ce face, si astea erau semnele care ma faceau sa cred ca imi place de el, inima mea zicea una, iar mintea zicea alta. Dupa vreo saptamana. in care si el ma urmarea si vb k mine ( app. el statea in fata mea, in banca ). mi-am dat seama k si el ma place,( eu pe atunci eram impreuna k cineva ) si m-am hotarat sa ma desp. de actual si sa vedem cum merge k noul meu " prieten ". Intr`o seara dupa ce vorbisem despre muullltteee chesti, mi-am luat inima in dinti si i-am spus ce aveam pe suflet. Cand a auzit ce i-am spus sa nu`i vina sa creada. era f socat de cele auzite, nici nu se gandea k cine k mine sa ii spuna asa ceva ( aici nu stiu la ce s-a referit ) si mie spus ca si el ma place cam de cand am vnt din nou la scl la el, dar era gelos ca m-am schimbat si k acum lumea ma place si k multi se dadeau la mine ( aici zicea ca de aia se comporta asa, ca era geloswinking ) Am hotarat sa fim impreuna. Dar, el nu prea le are k 'dragostea ". Era f indiferent la scoala. ( el vroia sa fie secret, doar prieteni ff buni sa stie kcei din scl sunt fff barfitaori. si avea dreptate ) ne-am certat de multe ori din cauza indiferentei lui. si mam desp. de el. am stat certati vreo luna din mai pana`n iunie. ( 30mai - 21 iunie ) dupa, mi-a lasat un msj cum ca ar vr sa ne impacam, una alta. eu eram moarta dupe el, el lfl dupa mine si ne-am impacat. La inceput tot indiferent era. dar i-am sp ca o sa ma piarda de tot si s-a schimbat, s-a schimbat complet. si-a " sacrificat caracterul " doar sa fie k mine. si sa fiu eu fericita. El nu prea facea asa ceva. nu prea le avea k fetele adica el nu facea nimic si fetele se indragsoteau de el. Nu e o mare frumusete dar nici urat nu este. prima oara am comb. k el pe 28 martie. mam desp pe 30 mai. mam impkt` iar pe 21 si de atunci pana in ziua de azi suntem impreuna. Povestea nu e cine stie ce, dar am scris`o pentru ca nici nu iti dai seama cum de la ura ajungi la iubire. Si nici pana azi nu stiu cum s-a intamplat asa ceva.; x

| idid a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Asta mi sea intramplat si mie: la fel si inca sunt cu el!:*

| OtipaOarecare a răspuns:

Prima iubire inca o traiesclaughing
Ne-am vazut prin oras, eu eram cu prieteni de ai mei, el cu baietii/prietenii lui.M-a vazut si i-a spus unui prieten ca ii place de mine, ca sunt frumoasa, ca nu mai stiu ce.Acel prieten m-a sunat, la rugamintea lui, si mi-a spus ce simte el pentru mine.Ma gandeam:e frumos, am auzit ca e inteligent si e numai cu un an mai mare decat mine, dar cred ca face misto! I-am spus asta prietenului sau si i-am inchis.Pana la urma m-am lasat convinsa si m-am intalnit cu Fat-Frumos,am vorbit,ne-am dat seama ca avem lucruri in comun si acum, cand ne revedem emotia e mai mare decat in prima zilove struckChiar astazi ne-am vazut si am vorbit, eram asa timida ca mi s-a subtiat vocea foarte tarelaughingMi-a dat un pupic asa de aproape de buze, ca acum mi-e ciuda ca nu m-a sarutatlaughingdar oricum avea niste treaba... Sper ca asa vom fi mult timp, pentru ca ador acei fluturasi in stomac pe care ii simt cand vorbesc cu ellove struck

| ℓαυrıtα a răspuns:

Inca nu, mai am destul timp am doar 10 ani.

| dragos888 a răspuns:

Prima iubire...hmmmbig grin a fost superb ce sa zic ma simteam cea mai fericita persoana de pe planeta, cand o vedeam mi se umplea inima de bucurie, era de ajuns sa o aud si toate problemele mi se pareau nimicuri, eu am fost 2 luni cu acea persoana, 2 luni minunate, nu o sa le uit niciodata..primul sarut si mai sismug eram in curtea scolii generale unde am invatat amandoi..si stateam unul langa celalalt, priveam cerul inundat de lampioane si deodata...ne-am sarutat, a fost foarte placut, radiam de bucurie, ce-a fost a fostday dreaming oricum au fost momente unice, funda?big grin

| VaLyTzZA a răspuns:

Pur si simplu eu iti zic...o sa crezi ca am fost cam mic pentru asta dar n-am avut ce sa fac pur si simplu eram un pic indragostit si nu fac fata dragostei usor dragostea e mare.Ei bine eram in clasa a 4 si colega mea de banca i placea rau de mine si eu la fel dar nu ca ea pur si simplu ne-am apropiat si ne-am sarutat :X

| idid a răspuns:

Decii. Acuma in prezent nu sunt cu nici un baiat si nici nu am avut nici un iubit dar. povestea noastra de dragoste nu e chiar neobisnuita pentru alti, dar petru mine a fost, si este. Povestea incepe asa.: Eu sunt din Arad eu de 8 ani stau in Spania, in fiecare vara merg in Romania si atunci de cine imi place mie este serios vecinul stabunici mele el sta acolo din tot deauna dar pana vara asta care a trecut nu vorbia cu mine doar : ceau, ceau pana intr-o zi cand eu eram foarte suparata ca plecam din nou din Romania si atunci eram in camera la mine plangem, cand mam simtit mai bine am iesit pana la strada ca stam la casa si el cu fratele lui erau acolo eu le-am spus ceau si ei mau spus ceau si cand sa intru iar in curte fratele lui trece cu bicicleta prin fata casei mele si imi spune: Diana, mirel vea ca vorbeasca ceva cu tine. No bun eu cand intreb cei vrei mirel el la gard la mine nimica nimica oke eu ies iar la strada si asa am inceput sa vorbim, si de atunci suntem prieteni buni dar eu la anul ma mut in Romania la scoala si sa stau acolo. Si el sunt sigura ca el va fi primul meu iubit.
eu recunosc ca-l iubesc foarte mult dar acum depinde daca si el ma iubeste. Si daca nu-i asa nu-i singurul baiat de pe panantul asta nu-i asa?!:*happy