| Andreea_1443 a întrebat:

Cum adica sex oral? care este diferenta intre sexul oral si sexul "obisnuit"?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul oral reprezinta contactul dintre organele genitale externe ale unui partener si gura celuilalt. Are doua variante: felatie cand organele genitale sunt ale barbatului si gura a femeii si cunilingus cand organele genitale sunt ale femeii si gura a barbatului.
Esti totusi cam mica pentru astfel de curiozitati. sper ca ti s-a satisfacut curiozitatea, acum ocupa-te de chestii mai normale la varsta ta: o carte, o problema de matematica, o limba straina, un limbaj de programare.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dupa unii, sexul oral nu ar fi sex, pentru ca il practica doar cand partenera e la ciclu, sau gravida avansat, sau nu vrea clasic, sau (numai) asa vrea ea, atunci, sau, e un cuplu mai la inceput, si unuia dintre ei i se pare cool sa incerce si asa, etc... Pt altii e sex, fiind o alternativa la cel clasic, dar cand nu esti acasa, si ti-a crescut adrenalina (sau, din varii motive, te-au invadat endorfinele...) si atunci, o vrei!,>> in masina,>> parc(are), in debaraua celor la care esti in vizita!, toaleta publica, lift,>>>pe bloc,~ pe luna plina, (wow!) cinema, etc... Bineinteles ca se poate face si acasa, ca preludiu, sau - si - intermezzo, intre 2 "ture" consecutive! Toate aceste situatii (cele din afara casei) au in comun existenta unei emotii crescute, datorita existentei riscului de a fi (sur)prinsi! (aduceti-va aminte scandalul din Biroul Oval, din `98, cu celebra pata de... de pe rochita pofticioasei Monica Lewinsky!) Diferente: temporale, adica se rezolva repede, de unde si denumirea de "scurt", (fata de un act clasic, care ar trebui sa dureze cel putin de la 20 de minute IN SUS!), suprafata de contact la nivel tegumentar este extrem de redusa, fata de clasica pozitie umana "a misionarului" = face 2 face, sau rear entry=doggy style, care ofera, fiecare, cel mai mare contact, ca si, apoi, pozitia lingura, si pozitia 44, pe scaun/fotoliu, ca in cantecul lui Bittman: "stai in poala mea"... Evident, in functie de gradul de experienta, suplete, motivatie si altele, pot diferi si posibilitatile de a dezmierda partenera, si gradul de satisfactie, fizica si vizuala, experientiala, olfactiva, etc, >>> pe cale de consecina! Cred ca am fost aproape... exhaustiv! Daca crezi ca am omis (absolut neintentionat!) ceva essential, intreaba!, si am sa-ti raspund!

cami
| cami a răspuns:

Hmmm... enigma ta era de fapt cuvantul "oral".fiindca sex.sunt convinsa k stiai! nici macar atat nu stii? dar de sexul anal ai auzit? revin.nici macar cuvantului "oral" nu-i stiai semnificatia? dar ce sa mai vorbim de alti termeni precum opulenta, vertiginos, acostare, iminent? ...traim intr-o lume in care interesul adolescentiilor nu se mai leaga de o carte sau de un lucru frumos.situtia ta este un pic cam grava.ar trebui sa iei masuri in ceea ce te privestewinking

pupimik
| pupimik a răspuns:

Sexul oral include folosirea ..gurii,pe cand sexul obisnuit se realizeaza doar cu ajutorul....organelor genitale.

eileen
| eileen a răspuns:

Andreea, nu trebuie sa te preocupe astfel de chestiuni acum. Banuiesc ca ai auzit de pe la colegii tai mai idioti care nu pun mana pe carte aceste aberatii, care la varsta ta nu trebuie sa te intereseze. Invata si ai sa ajungi sus si fara sa stii ce e sexul oral.

| yami a răspuns:

Cati ani ai? e clar ca nu prea stii "cu ce se mananca"asta! nu mai dati detalii copiilor, ca-i indobitociti si mai mult decat sunt deja! iti spun eu ce e sexul oral: o porcarie! dar vei descoperi probabil asta, mult mai devreme decat e cazul si vei da tu un raspuns potrivit! acum, fugi la joaca, cat mai ai timp pentru asta. pup

| ada a răspuns:

La scoala, cand prezintiun proiect, referat sau te asculta profesorul, dai un test/examen oral, adica vorbesti, adica faci actiunea cu gura. Daca ti se cere sa scrii, atunci dai un tes/examen scris, pentru ca scrii, faci actiunea cu mana...Deci,si in cazul sexului oral, actiunea se face cu gura, numai ca aici nu trebuie sa spui vreo lectiehappy...Bine ca ai voie si sa folosesti cuvine, nu e interzislaughing...NOTA BENE:gura trebuie sa aiba contact cu organele genitale ale partenerului...In cazul sexului obisnuit sa nu crezi ca scriilaughing...Eu la inceput ti-am dat un exemplu...Aici e vorba de "forta de frecare" a oganelor genitale ale partenerilorlaughing... Sper azi ai inteles "lectia"!laughing

| mariazet45 a răspuns:

Pt cultura noastra generala ar trebui ca cei care pun intrebari despre sex sa isi spuna si varsta, e o prostie fetito, cauta o care de matematica, romana sau orice.

cristian
| cristian a răspuns:

In timpul postului nu ai voie sa mananci ''carnita''.
Daca vrei detalii lasa o adresa de mail.

| powergirl a răspuns:

Sex oral inplica si gura ii faci placere partenerului cu gura iar sex obisnuit cum zici tu e sexul care il faci atunci cand ti-o baga in vagin si asa mai departe cred ca stii tu

| adrian_6031 a răspuns:

Pai de fapt pentru mine sexul oral este doar un preludiu a ceea ce urmeaza dar alti prefera si finalizare. prostituatele stiu de ce

| dalea a răspuns:

Nu crezi ca esti cam necoapta pentru astfel de intrebari?

| aumih16 a răspuns:

Nu exista sex obisnuit sunt doua tipuri anal si oral probabil cand ai spus zis obisnuit te-ai referit la cel anal da este diferit de cel oral ca se face in fund poate fi odata sau de doua ori aia se numeste penetrare ca are gaurile alea stii tu fundul ma rog si cel oral care se face cu gura adica atingi lingi sugi si strangi sunt frumoase ambele ca sunt ca niste arte in fine la cel oral exista mai multe moduri la barbati ei doar dau cu limba ling si sug la femei incep desigur prin a se uita la dotarea partenerului aici e o problema dar nu la toate femeile in fine se apuca ea femeia adica se lasa in genunchi se apuca de lins testiculele apoi le suge si dupa aia penisul il linge il suge apoi si in final iese sperma afara cam asta este tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex oral inseamna sa vorbesti in timp ce faci sex (spre exemplu despre cumparaturile de a doua zi, e un moment foarte bun sa-ti intrebi sotia daca te poti apuca de baut sau de fumat pentru ca daca esti bun o sa raspunda "da", "da", "da")

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul oral este atunci cand tu ca si fata i satisfaci partenerului nevoile nu prin modul penetrare si prin a incepe sa-ti pui gura pe organele lui crede-ma e mai placut de cat pare pentru el pentru tine o sa ti se para poate scarbos desi cred ca orice fata trebuie sa incerce odata ma rog cum vrei tu

| AndreeaprintesaluSorin a răspuns:

Poi fata mea, e exact cel mai scarbos lucru pe care l-am auzit. inseamna folosirea gurii...nu prea stiu cum sa ma exprim. sexul obisnuit se parctica doar cu ajutorul organelor genitale