| GreenArrow a întrebat:

Cum arata un barbat BUN in viziunea unei femei?
De multe ori prietenele mele cele mai bune si nu numai mi-au spus ca sunt un barbat bun. Dar nici o data nu am excelat la capitolul dragoste. Sunt curios la ce anume se gandeste o femeie cand spune despre un barbat ca este BUN si ce anume ar vrea de la el.

Răspuns Câştigător
| PerfectInsanity a răspuns:

Hehe, asta depinde si de personalitatea femeii/ fetei respective. Un barbat bun este un barbat bine facut, musculos si *iubibil* sa zic asa, insa eu una cand zic de un baiat ca e bun nu prea e de bine.
Ultimul tip de care am zis ca e bun e bine facut, are un zambet genial si niste buze de care ai musca fara sa stai pe ganduri, se imbraca superb si nu in ultimul rand este afemeiat happy tot cu mana pe unde nu trebuie sta, tot cu pitipoance in brate si asa mai departe.
In general fetele mai inaintate in varsta cand zic ca e un baiat bun vor sa il aiba (fizic) insa la mine nu se aplica, sunt si prea mica, sunt timida si ma respect.
Nu ai excelat la capitolul dragoste pentru ca numai femei usoare cedeaza la baieti *buni* fetele calumea se uita la baieti cu cap, iar astia deja se incadreaza in alta categorie. Lucreaza la personalitate pentru ca degeaba arati bine daca esti respingator (eu sunt destul de respingatoare ca personalitate si nu prea am succes la baieti, decat la aia *buni* )
Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu vrei asta, sa fi apreciat de o fata ca fiind bun deoarece esti halit, ai devenit sluga ei. Mai sunt unele exceptii cand se refera la potenta barbatului, ca unele sunt nesatule rau de tot si daca nu corespunzi "fisei postului" nu esti bun. Mai bine mai "nebun"winking

| AngelliGina1981 a răspuns:

Cand zic eu, personal, ca un tip e bun inseamna ca imi place fizicul lui. In sensul ca ma ia cu fiori cand il vad laughing. asta sunt doar eu.

| Production a răspuns:

Cand o fata iti zice ca esti un baiat bun, de fapt iti zice (pot sa te manipulez cum vreau, o sa faci tot ce-ti cer) si te tin in friend zone. Ce iti zice o femeie ca vrea si ce vrea de fapt sunt lucruri total diferite. Barbat tu fiind, iti zic de acu ca nu ai fost sincer, daca iti place de o fata trebuie sa-i spui din prima ca iti place de ea, altfel risti sa te considere ca pe un prieten. Daca intrebarea ta se refera ce vor fetele de fapt ca sa faca sex cu tine pot sa-ti raspund: vor o persoana sincera de incredere si care stie ce vrea.

| Production a răspuns:

A nu se confunda termenul de "bun": adica un baiat care e sincer cu intentiile lui, cu un baiat de treaba. Cand esti de treaba, fetele te pun la treaba laughing te manipuleaza cum vor ele si e vina ta pentru ca nu ai fost sincer cu intentiile tale. Dar daca vrei sa iei exemplul meu care ma duc la o tipa de care ma simt atras si ii spun: sti ce nu vreau sa te iau de nevasta dar imi placi mult si vreau sa facem sex cat mai curand, eu ma consider un baiat bun pentru ca am fost sincer. Dar multe fete nu prea stiu cum sa raspunda cand cineva este atat de sincer cu ele, zic ca esti un baiat rau. Deci vezi ce intelegi prin termenul de "bun"