| IoLar a întrebat:

Cum as putea sa ma despart de prietenul meu fara sa iasa urat? Suntem impreuna de 9 luni si ne-am mai despartit de cateva ori pana acum, eu am fost cea care a vrut sa puna capat de fiecare data pentru ca este foarte posesiv, nu are incredere in mine, ma sufoca, are pretentia sa stie tot ce fac, in orice clipa. Daca ma suna sau imi da un mesaj si nu ii raspund in 10 minute, urmeaza o avalansa de alte mesaje si apeluri. Ultima data cand ne-am despartit a facut si un gest destul de... disperat. S-a ars cu tigara pe o mana iar cand am vazut eu, la o luna dupa ce a facut asta, inca avea toata mana plina de arsuri. Ma tem sa ii spun iar sa ne despartim. De data asta stiu ca nu voi face aceeasi greseala, sa il ascult cand imi spune ca se schimba si ca nu o sa mai fie la fel, dar nu vreau sa il fac sa sufere mai mult decat e cazul. Ma iubeste enorm, cand ne certam plange ca un copil, ma implora sa nu il las ca nu stie ce s-ar face fara mine. Totusi, eu m-am saturat, nu mai vreau sa am relatia asta, nu face bine niciunuia dintre noi. Cum as putea sa il fac pe el sa se departeze de mine, astfel incat cand o sa ii spun sa nu o primeasca tot ca pe un soc si sa mai faca vreo prostie? Sper ca ma puteti ajutacrying

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ii explici cu detalii totul apoi il lasi, chiar daca ii va fi greu trebuie sa accepte situatia asa cum e fiecare sa mearga pe drumul lui stregeti orice amintire din trecut sa va uitati mai usor.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,putin cam machiavelic planul tau,dar inteligent.
In concluzie,ca sa se desparta el de tine trebuie sa ajunga sa nu te mai sufere.
Tu cand nu poti suporta un om?
Cand te minte,cand e rau,cand e nervos tot timpul,cand e absent,aiurit,cand e murdar etc.
Sa vedem cam ce ti s-ar potrivi de aici...
Sa incepi sa-l minti,vei provoca drame,va plange si mai rau,iti vei strica si bunul renume,deci pica.
Sa incepi cu rautati, da, ai putea.Numai ca iti strici tie echilibrul interior,posibil sa-ti para rau pe urma si tot tu sa regreti,pica si rautatea.
Ai putea sa fii nervoasa, dar nici aici nu stiu...
Iti propun sa fii absenta, indiferenta.Intr-o lume a ta.Sa-ti vorbeasca si sa nu-l auzi.Te va intreba la ce te gandesti, la nimic, o sa-i spui.Si o tii pe-a ta.Bineinteles,uiti de mari declaratii de amor,uiti de multe dintre obiceiurile "voastre".
O sa-l ranesti incetul cu incetul,dar,la un moment dat va obosi sa astepte sa redevii tu.
Si, te va ameninta ca va despartiti...
Inainte sa-ti pui planul in aplicare insa, gandeste-te bine.
Succes.

| AnneMarie_7701 a răspuns:

Draga mea, ce sa zic?straight faceOdata si odata tot trebuie sa va despartiti doar nu va continua pana la adanci batraneti ohappy ori o faci tu ori astepti anii pana o va face el...Nu! Numai sta cu fricasad, spune-i! Prima data va face o crizalaughing dar, cu timpul, incet, incet va intelegestraight face

| zdranganel a răspuns:

Tu il iubesti? sau l-ai iubit vreodata? si de ce nu te desparti tu de el? de ce sa astepti dupa el pana se satura?

| zdranganel a răspuns:

Cel mai simplu e sa te desparti de el direct, lunging asa la nesfarsit nu rezolvi nimic happy