| sadsadsasadsaxaxa a întrebat:

Cum aș putea să-mi potolesc dependența de masturbare? Am 18 ani și sunt dependent de filme porn0 de la vârsta de 8 ani dar această dependență m-a făcut să renunț la studii și să mă izolez de societate, la modul că stau închis în camera mea 20 din 24 și doar asta fac: beau câte 12-15 beri în fiecare zi, mă bășesc, și mă uit la filme pentru adulți iar de mâncat, mănânc foarte prost cam o dată pe zi... Precizez că sunt diagnosticat cu tulburare de personalitate și sufăr de anxietate, tulburare obsesiv compulsivă și fobie socială. Îmi place să discut doar online cu oamenii însă este un chin pentru mine atunci când trebuie să ies din cocioaba mea și să interacționez cu alte specimene deoarece oamenii mi se par foarte scârboși și nu-mi face deloc plăcere să le privesc mutrele. Trăiesc dintr-un salariu mizer, eu fiind angajat part-time la o firmă de curățenie din Chișinău iar salariul abia îmi ajunge să supraviețuiesc și să-mi cumpăr câteva navete de bere lunar, însă trăiesc fără curent electric și fără absolut nimic, mănânc viermi și insecte de cele mai multe ori pentru a face față cheltuielilor deoarece alimentele sunt enorm de scumpe și, dacă mă credeți, am început să mănânc din gunoaie râme și diverse insecte și alimente alterate. Voi, personal, ce părere aveți despre un astfel de specimen ca mine? Cum m-ați descrie voi din punct de vedere vizual și intelectual?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum spuneam, un porc alcoolic si misogin care desconsidera femeia si ca atare, va ramane labar pe viata.

Bine ca nu te reproduci, ca de asa specimen nu avem nevoie pe pamant!

| MrMishu a răspuns (pentru Violleta2022):

Foarte adevarat doamna Violeta!

| mihai69 a răspuns:

Troll.

| doctorandus a răspuns:

Ai niste tulburari mentale care trebuie diagnosticate si tratate de medicul psihiatru.

Iar ideea ca te-ai imbolnavit de la porno este o idee fixa care provine din tulburarea ta mentala, dar nu are nicio legatura cu realitatea. Orice psihiatru intreg la minte iti poate confirma asta.

Pe YouTube vorbeste dr. Sadovnic despre onanofobie, el e medic sexolog din Republica Moldova, vezi https://www.youtube.com/watch?v=k1Mjrx-Ir5U

Ideea ca masturbarea innebuneste este o idee pe care in secolul XIX o aveau medicii, dar in secolul XXI o mai au doar bolnavii psihici si escrocii medicali.

| GeorgeCazan a răspuns:

Cum te-aș putea descrie? Trol.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Fă ți o prietenă urgent omule =|| și cum îți provocă oamenii scârbă dacă vizionezi porno thinking

| doctorandus a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

"Viziunea mea este diferita si am sa dau un exemplu ajutator pentru a ma face mai bine inteles. Sa ne imaginam un barbat sarac care se lupta cu foamea. Trece prin fata vitrinei unui restaurant, vede inauntru oameni mancand, saliveaza, i se strange si mai mult stomacul, dar nu poate intra caci nu are bani. Nu isi poate permite nici macar sa intre la un fast-food. Dar vede la un moment dat o covrigarie, isi cumpara 2 covrigi si isi potoleste intrucatva foamea. Ei bine, ar fi ciudat sa gandim ca omul acesta nu a intrat la restaurant din cauza ca a cumparat 2 covrigi, nu-i asa? Nu a mancat la restaurant nu din cauza covrigilor, ci din pricina ca nu avea bani. Iar a-i interzice unui om flamand si sarac pana si dreptul la 2 covrigi… ar fi cam mult, nu crezi?"

https://www.psychologies.ro/comunitate/sfatul-expertului/masturbare-2121857

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru doctorandus):

Deci îți este scârbă de oameni că nu poți ajunge la ei? Nu înțeleg...=/

| doctorandus a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Ron Jeremy a ajuns dement, dar sunt alți actori porno, bătrâni, care au rămas sănătoși la minte.

Dave Cummings suferea de Alzheimer, dar, de, a murit la 79 ani.

În timp ce Gary Wilson a murit la 65 de ani și era un monoman obsedat de frânarea ejaculării. După el și nevastă-sa, chiar dacă ești căsătorit, a avea orgasme îți distruge relația. Valabil atât pentru soț cât și pentru soție. Indiferent cum sunt obținute acele orgasme. Wilson era scrântit.

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru doctorandus):

Eh până la urmă fiecare cu treburile lui

| doctorandus a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

De la Universitatea Princeton citire: https://thesexpert.princeton.edu/......very-day/. Cine crede că universitățile nu discută public despre onanie, din punct de vedere medico-științific, nu a pus piciorul într-o universitate.

| doctorandus a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Se pare ca Gary Wilson s-a sinucis. Asa se intampla cand crezi ca franarea ejacularii este tratament psihiatric pentru depresie si alcoolism.

| FilipSorin a răspuns:

Sfatul meu este sa acționezi, toate lucrurile negative pe care le faci sa le oprești din a le face si sa faci lucruri pozitive si productoare

| andreeaeml1200 a răspuns:

Beșinosule!

| faaeyihvewx a răspuns:

Mergi la sala mananca mai bine nu mai bea alcool interactioneaza pe cat mai mult posibil cu oamenii din jurul tau incearca sa iti depasesti conditia