| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de timiditate? (in preajma fetelor...)

6 răspunsuri:
| mariamarybu a răspuns:

Eu cred că mai bine ai încera să ți-o pui în valoare. Toți avem probleme cu timiditatea. în timp, aceasta se va estompa. Așa a fost și la mine. D ar cât o mai ai, profită de ea. Un tip singuratic atrage atenția. Fetelor vor veni singure la tine dacă iei o față gen " Mafiot" laughing ca să zic așa. Timiditatea poate fi echivalentă cu inaccesibilitate. Fă-te inaccesibil. Nu cred că e o problemă mare dacă ești timid. Asta e doar ceva de moment. Învață să prețuiești lucrurile trecătoare, înainte ca acestea să se ducă!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele fete sunt atrase de baietii timizi, deci nu trebuie neaparat sa scapi de timiditate happy *Un baiat timid si tacut e mai atractiv decat unul care incearca sa atraga atentia.*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te relaxezi...sa vorbesti cu fetele fara sa le vezi neaparat ca pe posibile prietene. Asta te poate ajuta.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu poti scapa de timiditate, multi cred ca e un defect, insa eu cred ca e o calitate happy. Si eu sunt timid, mai ales in preajma persoanelor pe care nu le cunosc. Incearca sa stai cu un grup de prieteni care sa contina atat baieti cat si fete. Intri in discutie cu ei si pana la urma te vei obisnui sa vorbesti si cu fetele. Bafta!

| GreenEyed a răspuns:

Asa cum am scapat si eu de timiditatea fata de baietilaughing.E simplu..incerci sa stai mai mult prin preajma lor,sa te apropii de ele,sa vezi ca sunt mai mult decat ok.Dar, e foarte important sa gasesti fetele potrivite pe langa care sa stai, altfel, fara pic de exagerare, ar putea sa te aduca intr-un stadiu mai intunecat al timiditatii.Inainte,desi suna stupid, nici nu stiam ce sa vorbesc sau cum cu un baiat..cu orice baiat.Dar m-am invatat si sunt mai mult decat ok zilele astea.Succes!:*

| Alina_Aniella_1970 a răspuns:

Buna! Inteleg prin ce treci asa aveam si eu o perioada cand eram foarte timida cu baieti ramaneam fara cuvinte. Incet. incet am spus sa fiu tar ca pana la urma nu suntem facuti din plus si am zis cu fata la oglinda " Nu trebuie sa mai fiu timida nu am de ce sa fiu timida" si cand stateam cu gasca si erau baieti cand ma intrebau ceva raspundeam sau daca era un subiect interesant, amuzant si radeam si eoo vorbeam spuneam bancuri asa si uh nu trebuie sa fi timid nu ai de ce sa fi timid arata-le la toti ce baiat puternic esti tu si vei trece cu succes peste asta. Numai bine!