| 393Dan a întrebat:

Cum credeti la ce varste sunt barbatii si femeile cel mai mult inclinati sa-si insele iubitele/iubitii?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

La 40-45 de ani, cel mai susceptibil un bărbat să înșele, deoarece vorbim de o criză existențială de vârstă.

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu cred că vârsta are legătură cu infidelitatea. Asta ține de înțelegere, atracția fizică si psihică, gradul de comunicare şi grijile pe care le au.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca in perioada de varsta a maturitatii depline, cuprinsa intre 32/35 de ani si 45/50 de ani.

| mihai69 a răspuns:

Nu există un standard - oricare e la fel de vulnerabilă.

| Alll3x a răspuns:

Barbati chiar de la varsta de 16-8
Femeile 15-18

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Pe la 20 si ceva

| SG1995 a răspuns (pentru Marieta_Roxana_2000):

Pe la 20 și, oamenii sunt destul de idealiști.

| fdfgdgd a răspuns:

Studiile *experților* arată că femeile au tendința de a înșela mai mult în jurul vârstei de 40 de ani...Eu personal cred că femeile sunt mult mai infidele decât bărbații și sunt predispuse să-și înșele partenerul ( că e soț, concubin, logodnic etc) oricând * s-ar putea ivi ocazia* indiferent de vârstă, pentru că femeile sunt mai perverse decât bărbații chiar dacă pentru alții/altele pare greu de crezut...ele au instinctul de curwulițe în ADN, toată treaba e ca ele să și-l poată controla atunci când hormonii explodează în ele. Referitor la bărbați. Bărbații pot să iubească toată viața o singură femeie dacă acesta este foarte atașat de femeia respectivă. Un bărbat înșeală foarte rar, dar și-atunci în cazuri extreme, atunci când femeia l-a adus la sapă de lemn după o viață de calvar cu ea în casă, sau când după mult timp el își dă seama că *iubirea vieții lui* pe care el o credea doar a lui, a trecut prin mai multe canapele cu mai mulți masculi. Bărbații pot să reziste mult mai mult fără sex dacă aceștia se simt iubiți de partenerele lor, pentru că bărbații pun sentimentele pe primul loc, nu sexul (cum e în cazul femeilor). O seară faină happy

| BlackRose03 a răspuns (pentru fdfgdgd):

Fara supărare,dar mi-e scârba de modul in care gândesti.Tu chiar crezi ca doar femeile însală si stau cu un bărbat din interes sau pentru sex? Am cunoscut mulți oameni la viața mea si cunosc si curve si curwari.
De ce e vina femeii daca bărbatul o însală? Esti barbat (presupun)... daca ai fi femeie n-ai spune asta.
De multe ori femeile sunt agresate de catre partenerii lor si batjocorite.
Nu mi-e rusine sa zic,chiar mama mea a fost unul dintre acele cazuri.Ok,nu este perfecta, nimeni nu e, dar asta nu e un motiv sa te culci cu altele sau s-o lovesti.
Daca crezi ca femeile iti sunt asa inferioare barbatii ce sunt?
Nu generaliza, ca gresesti.
Am cunoscut mai mulți curwari decat curwe, deci gândeste inainte sa pui femeile sub pres si sa ridici bărbații in slăvi.Nu toti sunt la fel.

| Marilena_Alexandra_2000 a răspuns:

Depinde de fiecare, dacă el/ea simte nevoia de a înșela, nu cred că stă și se gandeste daca are vârsta potrivită laughing) părerea mea