| Deea :x a întrebat:

Cum e o relatie de lunga durata? straight face

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, o relatie de lunga durata e foarte frumoasa si speciala; intr-o astfel de relatie, exista iubire, incredere, partenerii au trecut prin multe momente frumoase, prin bune si prin rele, astfel se vede ca se iubesc din moment ce cu trecerea timpului relatia nu s-a pierdut si s-a intarit mai tare, a ramas la fel, sau poate se iubesc mai mult.
Eu una sunt cu prietenul meu de 2 ani, si e mai bine decat sa am o relatie de scurta durata, apoi cu altul si tot asa.Asa macar cu prietenul meu m-am obisnuit, il cunosc bine, ne stim calitatiile si defectele si ne acceptam asa cum suntem.Ne iubim enom.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva naspa cu restrictii si fara libertate

| Floreenofficial a răspuns:

Pai poate implica multe bucurii si multe lucruri frumoase, dar in acelasi timp si multe suferinte si multa dezamagire.sunt normale si inevitabile in acelasi timp intr-o relatie lunga...
succes! :*

| Crisstina a răspuns:

Eu sunt de 7 luni intr-o relatie. si e minunat happy e bine sa stii ca ai pe cineva alaturi si poti avea incredere in el. Si ca cineva se gandeste la tine mereu.

| andreea_9470 a răspuns:

Au am o relatie de 2 ani si 3 luni si crede-ma e foarte bine.desigur trebuie sa existe multa dragoste si mai ales incredere, respect si intelegere din partea amandurora. o sa va intalniti si cu dificultati probabil si multe altele. dar daca exista dragoste puteti trece prin orice

Răspuns utilizator avertizat
| Emma a răspuns:

Daca e iubire, nu ti trebuie nimic
Relatiile de lunga au la baza dragoste, incredere si sinceritate
Pot spune ca si eu am o relatie de lunga durata [1 an jum]
In care ne am mai si certatsad
Xoxo

| liveforsport a răspuns:

A fost odata ca niciodata... si asa au trait in pace si fericire pina la adinci batrineti(::

| Abcfunny a răspuns:

Lunga si frumoasa

| Zamfir_2974 a răspuns:

Plictisitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si ai sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie de lunga durata este extraordinara, dar alaturi de baiatul potrivit. Am o relatie de 2 ani cu un baiat, au existat si certuri si aproape despartiri, dar am trecut peste toate impreuna.
Ne vedem in fiecare zi, eu ii fac lui mancare, ne iubim, ne mai uitam la un film. De curand a luat permisul, mergem mai facem cumparaturi impreuna. Este foarte frumos. Si sa stii ca si dupa 2 ani mai exista iubire.