| anonim_4396 a întrebat:

Cum e prima oara? dureros?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde foarte mult de baiat...si nu in ultimul rand...de tine.
Daca baiatul are experienta si tine la tine...va stii cum sa faca sa nu te bruscheze si sa nu te doara asa de tare.De simtit...iti dai seama ca simti... dar nu este tot una cu durerea pe care o simti cand te tai/lovesti/julesti.

Daca vrei sa iti incepi viata sexuala...trebuie sa fii sigura ca ai pe cineva langa tine care te intelege si tine la tine.Nu face prostia de a-ti incepe viata sexuala doar pentru ca si altele au facut-o.Trebuie sa cunosti foarte bine baiatul raspectiv pentru a avea incredere in el ca va face tot posibilul ca sa iasa bine

Si inca ceva! Nu uita de prezervativ! Daca inca mai crezi in povesti gen : prima data e ca in povesti, petale de trandafieri, lumanari etc. s-ar putea sa fii dezamagita.Nu e chiar asa.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Putin dureros. dar daca o faci cu un baiat care te iubeste si este grijuliu cu tine, placerea inlocuieste rapid durerea.

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde cum o faci. La un viol te doare si locul si sufletul. Daca o face-ti din dragoste, o sa fiti atit de ametiti incit nici nu o sa stiti ce faceti si abia dupa o sa va dati seama, si poate atunci o sa spui: mai hai odata ca mi-a placut.

Bula
| Bula a răspuns:

E ca si cu maseaua: daca te concentrezi la "durere", atunci te doare! Daca te concentrezi la placere, simti o singura data o mica durere.
Ca si o extractie de dinte.

| Ben. a răspuns:

Ciudat, rapid, stanjenitor, dar placut.

| cotzobel a răspuns:

Pai. e putin dureros.trebuie sa fii relaxata si sa te axezi pe momentul respectiv, pe iubirea pe care o simti, in nici un caz sa te gandeti " ca o sa ma doare".si mai stiu eu ce... daca tu esti o pers romantica poti pune niste lumanari, asta ca iti atraga atentia peisajul si sa ramana ca un moment placut din viata ta.mai ales ca e prima datahappy.iti doresc muuuulta placere!

| Delia 75 a răspuns:

Dca alegi baiatul potrivit si o faci din dragoste...si tu si el ...nu prea... dragoste iti da aripi... te face sa visezi ...si nu vei mai simti nimic, totul depinde de el ...cit de departe te poate duce...

| leluc a răspuns:

Depinde de individ.

| joy a răspuns:

Ce-aveti mai cu fata? a pus si ea o intrebare.nu puteati sa-i raspundeti frumos? daca nu va convine, ignorati intrebarea. Da Lory, e dureros, depinde de fiecare fata.La mine a fost...big grin

| starchewer a răspuns:

Draga lory... nu vrea sa fiu nesimtit dar nu ai pus cam multe intrebari pentru o zi?

| claw_4117 a răspuns:

Depinde de persoana, depinde de partener happy nu ai cum sa stii, dar daca este sigura ca el este persoana potrivita atunci totul va fi bine.

| vololo a răspuns:

INCEARCA SI AI SA VEZI(SIMTI) DEPINDE DE FIECARE...

| arsenia a răspuns:

Depinde de organism si de partenerul cu care faci prima data, adica dc stie cum sa te ia si sa aiba rabdare, tot trebuie facut incet si prima data nu se poate numi act sexual daca vrei sa nu te doara. Daca face cu tine din prima act sexual normal o sa te doara sigur

| ingerash_6819 a răspuns:

Stai in padure? Cu atatea mijloace de informare, tu mai adresezi intrebarea asta? Si pe deasupra, intrebarea nu e completa... dar eu zic ca am inteles la ce te refereai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Well, nu stiu laughing mai e pana atunci...atata timp cat se rupe himenul eu zic ca e dureros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

offf il iubesc da nu-i pot oferi ce doreste ma tem adica mi-e rusine parca, am complex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai eu sunt virgina dar am vazut multe comenari ca doare ca nu doar ca depinde de persoana, eu personal cred ca e important sa te bucuri de fiecare moment impreuna indiferent daca e dureros sau nu, sunteti amandoi, e momentul vostru, iubitiva...si simtitiva bine...