| anonim_4396 a întrebat:

Cum este cel mai bine sa am o relație cu o fata, să mă duc să vorbesc cu ea sau poate sa se îndrăgostească vreo fata de mine

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Poti incerca ambele.
Sau uite, stii ce trebuie sa faci? Combina-le. De exemplu, fa tu primul pas, bage-te in discutii cu ea, fa cunostinta cu ea, mai iesiti in oras si deveniti buni prieteni. Apoi poti sa o lasi pe ea sa se indragosteasca de tine. Ca aceasta chestie sa fie cat mai eficienta si sa,, accelerezi" putin procesul, poti sa dai si tu din cand in cand, dovezi ca-ti cam place de ea. Dar dovezi mici si daca se poate cam rare. Asa cu cat va petreceti cat mai mult timp impreuna si daca te comporti cum trebuie cu ea, sunt mari sanse sa se ataseze de tine, sa doreasca sa-si petreaca din ce in ce mai mult timp cu tine si poti sa zici ca ai tras lozul cel mare. Chestia asta necesita mult timp si rabdare. Daca nu esti genul ala, atunci te sfatuiesc sa o lasi balta.winking

Oricum, cand esti 100% sigur ca te place, din nou, fa tu primul pas, spune-i ca o iubesti si nu o sa te refuze big grin.

| Ralukafay a răspuns:

Mai bine,faci cunostiinta cu ea,vorbiti,va cunoasteti, daca iti place de ea, spune-i, dar nu astepta sa se indragosteasca ea de tine, ca s-ar putea ss nu se intample.Succes!