| babylove a întrebat:

Cum fac un link de exemplu intr-o pagina html sa sciu un cuvint si sa ma duca in alta pagina
Funda please

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Scrii asa:

>a href=aici pui link-ul acelei pagini fara sa lasi spatiu dupa egal/a<
Dar sa pui semnul < si semnul > invers. Daca eu l=-am pus < tu il pui >.
Uite un exemplu

http://imgur.com/frr6l

Scri exact cum am scris eu.Decat ca inlocuiesti Pui link aici cu link-ul acelei paginii si Scri text-ul cu text-ul care vrei sa te duca acolo.

2 răspunsuri:
| Ioan_Tiberiu_1994 a răspuns:

< a href egal " aici bagi link-ul unde vrei sa te trimita ">cuvantul care-l vrei < / a> PS : in loc de egal, pui = si stergi spatiile de la < / a > happy