| Katey a întrebat:

Cum faci o persoana sa se simta mai bine daca e suparata? Funda cel mai bun raspuns! Scuze categoria cea mai vizitata!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să cunoşti adevăratul motiv pentru care este supărată. O dată ce o să ştii asta,îţi va fi mult mai uşor să te gândeşti la o soluţie. O faci să deschidă ochii bine şi să se gândească dacă se merită să stea supărată. Învăţ-o să se bucure din lucruri mărunte şi arată-i că mulţi ar vrea să aibă ce are ea şi nu apreciază. Mulţi nu pot vedea soarele dimineaţa,nu au o familie,nu au o casă,nu pot să alerge. Lucruri care par simple,dar care pentru mulţi înseamnă foarte mult.Da-i să asculte muzică veselă,ia-o la dans, fă-o să radă şi să simtă că cineva îi este aproape. Citeşte-i bancuri, imbratiseaz-o şi spune-i că şi după cea mai urâtă noapte soarele tot o să răsară dimineaţa. Baftă!

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Mai întâi afli motivul pentru care e supărată. Spune-i că îi vei fi mereu aproape indiferent de ce s-ar întâmpla, o îmbrăţişezi, o săruţi. Îi spui glume, o faci să râdă. O scoţi afară, la plimbare. Pune-i muzică, să dansaţi.batting eyelashes

| MeGustaaaaa a răspuns:

Ii spui "PISCOTEL". Asta inveseleste pe toata lumea.big grin

| Lewis a răspuns:

Sa o faci sa rada

| Cristiana_1570 a răspuns:

Pai vezi de ce este suparata acea persoana, apoi incerci s-o convingi ca se va rezolva si tu ii esti alaturi. Apoi o faci sa rada si va simtiti mai bine.