| WonderfulSoul a întrebat:

Cum îmi pot da seama dacă un băiat ma place sau e doar prietenos?
Am un amic care uneori e foarte grijuliu cu mine, se comporta ca și când suntem mai mult, mă susține, dar uneori este foarte rece.
Îmi lasă impresia că îi pasă de mine, dar sunt confuză.
Vi s-a întâmplat?
Doresc răspunsuri serioase

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poate este rece pentru ca nu-si da seama ce simti tu pentru el si cauta sa fie rezervat pana se lamureste.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai descris tu mai sus este comportamnet fratesc, exact asa se comporta orice frate cu surioara lui, este rece dar protectiv/grijuliu.

| dullcat a răspuns:

Un singur cuvant: comunicare! De aceea avem gura, sa putem vorbi si comunica diverse, inclusiv sentimente.Bafta!

| Lupică27 a răspuns:

Cand e frate langa frate se da lumea la o parte laughing