| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama cand o persoana te iubeste cu adevarat?

5 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Cand iti demonstreaza prin fapte si prin vorbe. Cand e alaturi de tine, cand iti accepta defectele transformandu-le in calitati, cand nu te judeca pentru deciziile luate, cand trece peste tot si toate pentru tine, cand iti spune un simplu: te iubesc:X

| theodoraafi a răspuns:

Buna, pai eu zic ca daca o persoana iti este alaturi si la bine si la greu, plange de dor, iti simte lipsa foarte repede, iti da mici atenti, nu stie sa isi exprime sentimentul pe care il are cand e cu tine, inseamna ca te iubeste

| LoveForShania a răspuns:

Atunci cand te ajuta, atunci cand cineva rade sau zice ceva rau de tine, dar el intervine (el adica persoana care te iubeste).
Nu iti poti da seama sigur daca te iubeste, poate doar vrea sa te atraga apoi sa iti dea dea drumul!
Poti incerca sa aflii prin comunicare sau prin gesturile sale!

| miauu a răspuns:

Cand ar face orice pentru tine s-au face
si cand simti thu
depinde acum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este iubire adevarata se uita in ochii tai cu pasiune la un moment dat iti spune"te iubesc" si te saruta pe FRUNTE si dupa aia pe gura si te imbratisaza happy si apoi sa fie alaturi de tine in orice moment si oricum ai tu sentimentul ala stii u cand cineva te iubeste cu adevarat :*
Succes
pup!