| coolangel a întrebat:

Cum iti dai seama daca un baiat te iubeste cu adevarat? care e comportamentul lui si dupa ce criterii poti sa-ti dai seama?

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Te iubeste atunci cand face exact ce ai face si tu. Atunci cand dragostea e reciproca. Incearca-l daca nu esti sigura de el, vezi daca e in stare pe termen lung sa renunte la unele chestii in favoarea ta. Tu probail ca ai renunta la multe pentru el. Daca el nu o face pentru tine, atunci e foarte posibil sa nu te iubeasca. Acum vezi si tu, sa zicem ca-i plac calculatoarele si viseaza sa lucreze cu ele, nu-i poti cere intr-un fel sau altu sa renunte la asta, este altceva. Oricum mai mult sau mai putin se simte si daca-l mai si incerci, cred ca o sa-ti dai si tu seama. Succes

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai sunt baieti care stiu sa fie falsi si perversi sa cucereasca o fata si unii sunt experti in mintit, sigur ca nu toti, doar ca cunosc si eu un astfel de baiat...pai de obicei iti poti da seama daca te iubeste, daca este atent cu tine, te cauta, te respecta, vorbeste frumos cu tine si ar face orice ii sta in putinta pentru tine, cand da totul la o parte pentru tine, daca esti importanta in ochii lui, daca este tandru si are incredere in tine, daca te arata prietenilor, familiei, iasa cu tine in public fara sa ii fie jena, fara sa te critice la felul cum arati, cum vorbesti sau cum te imbraci, daca te accepta asa cum esti... daca indeplineste ce am scris mai sus, inseamna ca esti o norocoasa!

| fabiola a răspuns:

Fiecare simte in felul lui, nu sunt retete, nu sunt criterii, nu sunt clisee. Uite eu simt iubirea dintr-o imbratisare, sufletul de cum stie sa imparta un lucru in doua!

cami
| cami a răspuns:

Se simte... Inima nu te inseala, mintea pote da. Ca iti da el prioritate, sau te ajuta sa te imbraci astea sunt flecuri, poate s-o faca din politete, ca un baiat bine crescut ce e. Ti-am spus, asculta-ti constiinta, dar ascult-o, n-o lua cu capul inainte sa auzi ce-ti doresti tu, si anume ca te iubeste. Fii sincera cu tine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Se simte.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din gesturile pe care le face, din felul in care te priveste, daca te prezinta prietenilor, dar asta se observa in timp.

| xibalba a răspuns:

Daca face compromisuri, daca renunta la lucrurile care`i plac pentru a fi cu tine, daca invata ceva sau daca face ceva doar de dragul tau, daca nu ii e rusine in gasca lui de prieteni cu tine, daca e tandru, daca are incredere in tine, daca te respecta, daca, daca... sunt multe semne, iar baietii sunt destul de diferiti. Trebuie doar sa analizezi.

| oz a răspuns:

Trebuie sa il cunosti indeajuns de mult. Dupa 2 saptamani nu cred ca iti poti da seama daca te iubeste cu adevarat sau nu.
Dupa privire...in tot ce face te include si pe tine... dupa gesturi...

| nikoleta93 a răspuns:

Pai cand va certati si e vina lui, il lasi sa te caute daca nu te cata inseamna ca nu ii pasa de tine daca te iubeste cu adevarat nu va rezista nici macar o zi stiu din propria experienta incearca si ai sa vezi rezultatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un baiat te iubeste daca te cauta cel putin o data pe zi, daca daca se intereseaza de tine, face rost de numarul tau de tel, daca se uita numai la tine nu si la alta fata, dar nu-ti dai seama dupa 3 saptamani ca te iubeste trebuie sa te bage mereu in seama sa stea cu tine si mai sunt multe semne ca te iubeste dar de asta iti dai seama in timp si daca chiar nu da nici un semn intreaba-l tu daca te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu, dar : daca el face acum ceva mai neobisnuit ca de ocbicei langa tine atunci da te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat e mereu la oryce pas sa fyi lumina okhilor lui sa yty faca comlimente tot tympul si mai ales daca e in strainatate si te suna de doua ory pe zi te yubeste cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand sunt cu el imi spune ca ma iubeste si mi-a dat cadou un lantisor de argint si un sarut pe pe buze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa comportament si gesturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l cum am facut si eu si a mers incearcati norocul