| xt a întrebat:

Cum iti transformi prietena in iubita? (M-am culcat cu ea si i-a placut foarte mult, dar inca nu vrea sa faca pasul acesta. Mai are anumite retineri cauzate de faptul ca 6 luni am fost just friends.)

Răspuns Câştigător
| lore_lollipop a răspuns:

Daca o sa stai numai de capul ei, n-o sa rezolvi nimic.Las-o pe ea acum sa faca urmatorul pas, n-o mai presa, poti chiar sa fi putin indiferentwinking Daca te vrea, o sa te caute si o sa-ti dai seama ca e interesata

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Adica daca s-a culcat cu el inseamna ca-i iubita lui? laughing) Mai, treziti-va!
N-ati auzit de sex?
Pur si simplu ati facut-o. Depinde de voi 2 daca o sa fiti iubiti sau doar amanti big grin

| madalicious a răspuns:

Spune-i ca ai sentimente pentru ea si ca vrei sa fie iubita ta.
Daca nu accepta inseamna ca nu stie ce pierde.
Si nu cred ca e faptul ca nu vrea ci faptul ca nu are aceleasi sentimente pe care le ai tu pentru ea.
Si ca ea vrea doar ...sex sportiv.

| buli a răspuns:

Acum daca ea nu vrea sa fie iubita ta. nai ce sa-i faci, a facut-o doar ca sa o faca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasul sa devina iubta ta, pai deja este iubita ta, explica-i si ei, poate nu-si aduce aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunteți deja împreună dacă ați ajuns să faceți dragoste ori ea o vede ca pe o aventură?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii este destul de greu datorita faptului ca ati fost 6 luni doar prieteni...incearca sa o iei mai usor cu ea sa-i explici anumite lucruri...Nu inseamna ca daca v-ati culcat impreuna sunteti si iubiti, acum depinde de perceptia fiecaruia.

Da-i un timp sa se gandeasca la ceea ce vrea!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demostreza-i ca nu o vrei doar ca prietena!
Gandes-te ce face un iubit si ce face un prieten pentru o fata! de ex: un amic nu vine cu flori cand iese la un suc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar totusi eu m-am comportat efectiv ca un prieten doar...adica nici macar nu am incercat sa ma culc cu ea luni in sir...pana cand nu a facut ea pasul acela si asta doar dupa ce mi-a dat papucii...acum practic sunt intr-un fel de relatie interesanta with no strings attached, dar nu sunt iubitul ei...stiu ca majoritatea viseaza la asta... dar eu o vreau pe ea...si doar pe ea... even forever...(stiu ca unii ma credeti nebun pentru ca spun asta, dar asta simt)

| oanawannabe a răspuns:

Daca ar fi vrut sa fiti impreuna ti-ai fi dat seama...Crede-ma...Retinerile cauzate de faptul ca erati prieteni sunt pretexte...Sorry...