| cripsontyphoon a întrebat:

Cum ma pot desparti de iubita mea, fara sa o ranesc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De despartit este simplu, cu ranitul in schimb, nu ai ce-i face, va suferii si daca-i spui frumos si daca-i spui urat, pentru ca-i inevitabil unei despartiri.

| seth2016 a răspuns:

Daca te iubeste oricum va suferi o perioada.

Nu ii da mesaj SMS sau pe Facebook. Vorbeste fata in fata.

Nu o minti. Daca nu mai simti nimic pentru ea spune-i ca sentimentele tale nu mai sunt ca la inceput. Fii cinstit cu tine in primul rand.

Asculta ce are de spus si ea.

Nu o fa sa inteleaga ca exista alta sansa.

Conteaza felul cum o faci.

1. Spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea despre voi sau despre ceva important.

2. Incepe cu un feedback pozitiv: de exemplu "am fost apropiati si ne-am simtit bine impreuna".

3. Spune-i de ce vrei sa desparti de ea. Nu da vina pe ea, nici pe tine.

4. Da-i clar de inteles ca vrei sa inchei relatia. Nu-i da sperante.

5. Asculta ce are de spus. Poate si ea iti spune ca e cea mai buna decizie.

6. Daca plange sau daca devine agitata arata-i ca intelegi suferinta ei.

7. Dupa discutie nu-i raspunde la mesaje si nu ii da tu mesaje.

8. Nu o barfi la prieteni, colegi.

| Anonima1952 a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa eviti. Eu ca fata as prefera sa imi spui fata in fata si motivul adevarat dar intr-un mod finuț. Bafta!