| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate minti un barbat femeia iubita?

De ce o face?

Se mai poate numi iubire ce simte el pentru acea femeie?

(de preferat raspunsuri de la barbati)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,aceea nu se mai poate numi iubire; nici macar parteneriat.Intr-o relatie, totul ar trebui sa fie bazat pe incredere reciproca, sinceritate si fidelitate.Cind intervine minciuna,indiferent din partea cui,relatia se distruge,mai devreme sau mai tirziu.Cel care minte, in mod cert, a calcat pe bec(a inselat). Mult noroc.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cum poate minti o femeie barbatul iubit?
Vezi,nu e strada cu sens unic,si femeile mint.
Stiu,bineinteles ca nu asta te intereseaza si nu intram sa raspund,dar m-a frapat excluderea oarecum evidenta a raspunsurilor din partea femeilor.
Si,ca sa-ti raspund,nu uita ca exista si mincinosii congenitali,care mint cum respira,care nu mai considera(din clipa in care au inceput sa vorbeasca,probabil) ca minciuna e reprobabila si de neacceptat!
Un lucru e cert,barbatii mint,ca si femeile,de altfel!
De ce o fac si cum?
Din lipsa de respect pentru persoana lor,in primul rand,nu poti iubi un om pe care-l minti, de care-ti bati joc pe fata!
Unde e minciuna, nu e dragoste.

| Purec a răspuns:

Depinde...de la caz la caz e diferit. Ce fel de minciuni sunt? cat de grave? De unde sti ca te minte? Te-a mintit dintotdeauna sau asta se intampla de la un anumit moment. Trebuie sa fii sincera cu tine si sa iti dai seama ce anume s-a schimbat. Chiar daca minte, nu este neaparat vina lui in totalitate. Fiecare caz in parte este diferit. Daca imi dai mai multe detalii., iti pot da un raspuns cat mai exact

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici un barbat care se respecta nu minte femeia iubita. El minte doar "femeia ornament".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum poate? Pai e ilogic ce intrebi. Ca tocmai atunci cand iubesti nebuneste ai tendinta sa minti sa nu il superi pe celalalt. De exemplu, intr-o frumoasa seara de Craciun urmeaza sa te duci la un party cu partenerul/a care iti spune ca noua tinuta iti vine de minune(desi in minte isi zice ca te face sa arati mai plinut/a). Minciunica asta este cu buna intentie, ca orice minciuna de altfel. Cand mintim dorim sa ne protejam pe noi sau sa il protejam pe cel de langa noi. Acum important este ca tu sa faci diferenta intre scopuri:daca este pentru tine sau pentru el/ea.
Acum luandu-ma dupa cum ai pus intrebarea esti femeie si te-a mintit un barbat in legatura cu ceva (sau ti-e firca de asta si vrei sa previi ). Intreaba-te daca meriti cu adevarat sa fii mintita (daca totul e la un grad inalt ) si afli singurica de ce face o persoana astatongue
Un om poate iubi o persoana, mintind in legatura cu unele aspectetongue Asta nu schimba ce simte.