| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot convingeo fata ca vreau sa facem sex santem impreuna de 5 luni si mie cam rusine sa o intreb

Răspuns Câştigător
| ByBy9518 a răspuns:

Mdea deci happy 1 : Este iubita ta mai, nu o simpla fata. 2: Nu fi ipocrit (pardon de jignire) daca ti la ea si o iubesti faci DRAGOSTE nu SEX x( 3: Nu intreba aici cum trebuie sa faci si ce trebuie sa faciwinkingpentru ca fiecare are stilul si felul lui de a face asta...tu trebuie sa fi diferit de ceilaltiwinking 4: Nu trebuie sa o intrebiwinking doar aratai.Aratai ca o iubesti si ca ti la ea, daca te vrea si isi doreste ceea ce iti doresti si tu e ok. 5: Daca si numai daca va doriti amandoi asta happy nu trebuie planificata sau spusa laughing chestia asta vine de la sine. Nu poti sa spui '' Maine ne-o tragem'' loool laughing poate sa inceapa doar de la un sarut happy Ai rabdareeee si sa nu te puna dreacu sa o intrebi daca vrea sau nu sa faceti DRAGOSTEwinking incearca :X SUCCES! :*

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da' v-ati pupat cu limbile? Da' mana pe san i-ai pus? Sa nu zic mai incolo, pe fund, sau sa-ti faci mana cuibar pentru pasarica ei... laughing
Ei poftim, nici nu stiu cati ani ai si iti dau idei din astea, poate ajung la puscarie. straight face

| Zenithf a răspuns:

Ok, cati ani ai, dar ea? Poti sa fii responsabil? Sau cand dai de bai dai bir cu fugitii?

| Adrian_Adi_1995_yPVt a răspuns (pentru Zenithf):

Eu am 19 si ea are 18, pot sa fiu si rensponsabil, cu biul daca te referi la bataie nu nu dau bir cu fugarii stau si daca o iau o iau daca nu nu

| Zenithf a răspuns (pentru Adrian_Adi_1995_yPVt):

Nu ma refeream la bataie, ci la ceva mult mai "inspaimantator". Desi ii (la inceput) numai cat o franzela, ii una care schimba multe lucruri.
Ideea mea este ca, daca esti bun de una, trebuie sa fii bun si de cealalta, ca oricat de mult te feresti, nu poti reduce riscul la zero, si atunci ti se poate intampla si tie asta.
Si atunci ce faci cu persoana pe care o iubesti (sau o "iubesti" intre ghilimele?), o silesti sa faca avort?

| neutrino a răspuns:

Ea asteapta sa-i faci aceasta propunere de 5 luni, iar tu bati campii.

| milan9 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu ea, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", este nevoie să respectaţi ordinea lucrurilor şi să aştepţi momentul căsătoriei!

Altceva este mai grav...
Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată cutie a Pandorei. Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familia ei?
Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!

Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte...
familia celei de care tu îţi baţi joc acum, poate uşor fi făcută praf!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai spune-i ca vrei sa te insori cu ea si o iei prin surprindere

Răspuns utilizator avertizat
| emmaemilia a răspuns:

Intai scoate-o la un suc sau ceva, dupa aia mergeti la tine acasa (ai grija ca ai tai sa nu fie acasa)va uitati la un film bun, beti un vin sau o sampanie si dupa aia intreab-o. bafta!

| sweettyyyy a răspuns:

Nu trebuie so convingi, daca ea va vrea asta ve-ti ajunge la asta si fara sa-i ceri lucrul asta!

| AlaturideIngeri a răspuns:

In primul rand, daca spui ca sunteti impreuna de 5 luni, ea este prietena ta, nu ''o fata''.
In al doilea rand, este prea devreme sa-i ceri asta..mai asteapta si tu cateva luni,vezi cum decurg lucrurile si apoi deschide subiectul sa vezi ce parere are ea despre a face dragoste cu tine.
Nu ii spune acum ca ai vrea sa faceti dragoste, pentru ca ea poate intelege gresit, adica poate crede ca tu stai cu ea doar pentru sex.
Ai grija ce faci si gandeste-te si la ea, la viitorul ei, nu numai la tine si la placerile tale.

| Grasuy a răspuns:

Violeaz-o, i se va pare foarte romantic

| mariusika31 a răspuns:

Te duci la magazin si cumperi Ciupa-Ciups laughing si o ademenesti

| roxanaroxy49 a răspuns:

Pai totul vine de la sine..incearca sa ii spui ca vrei ceva mai mult pentru ca esti si baiat si relatia va evolua in bine daca vei mai parcurge o etapa din relatia voastra