| anonim_4396 a întrebat:

"Cum pot recastiga increderea iubitului(relatie de 5 ani) daca l-am inselat cu fostul si timp de o luna am umblat cu ambii si nu m-am putut decide cu care sa raman(dandu-le sperante amandurora si umbland 3-4 zile cu unul, 3-4 cu celalalt), in final l-am ales pe iubitul meu deoarece celalalt a vrut doar sa profite de mine(mi-am dat seama la timp). El e constient de faptul ca l-am ales pe el doar pentru ca am aflat ce voia cu adevarat fostul."
E intrebarea iubitei amicului meu. Aveti ceva sfaturi? Si care e parerea voastra sincera despre treaba asta? Tin sa precizez ca e prima oara cand fata asta in 5 ani de zile face asa prostie. Merita o noua sansa?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata increderea daramata, nu se mai poate restabilii, pentru ca, va exista intotdeauna o urma de indoiala.
Apoi, o persoana care a inselat odata, va insela intotdeauna, pentru ca nu se poate schimba.
Poate momentan sa regrete cele facute si sa-si impuna sa nu mai repete greseala, dar, cu prima ocazie cand i se ofera oportunitatea, va insela din nou.
Aceste vicii si adictii sunt parte din noi, iar daca apare tentatia, vei cadea in plasa ei intotdeauna.
Personal, nu cred in a doua sansa, pentru ca omul nu se va schimba niciodata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca merita o a 2-a sansa. Mai ales daca a reusit sa fie ''cuminte'' in cealalta relatie. big grin

| mihai69 a răspuns:

Și tu ești cumva... fostul? rolling on the floor
A doua șansă depinde numai de cei doi. Indiferent de ce opinii vei citi aici.

| Drimmero a răspuns:

Nu...absolut nu merita o a 2-a sansa, e doar una dintre usuratice. Prost da fie ala care o mai ia inapoi!

| SilentRain a răspuns:

Ți-ai bătut joc de el, îți meriți soarta, iubitul tau nu e și roata ta de rezerva, când fostul nu te a vrut
Tu nu tii cu adevărat la băiatul ăsta, astfel nu mai umblai și cu altul
Mai bine lasa-l in pace

| aXy99 a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Nu. Pentru ca daca fostul nu era un nesimtit, mai era cu actualul?

| SG1995 a răspuns:

Nup, sub nicio formă, iubi ar fi prost dacă te-ar linge-n cur după tot căcatul ăsta.

| Eduard196 a răspuns:

Nu se mai recastiga increderea dupa asta

| Alegeo a răspuns:

Intrebare mea e...ce fel de relatie era aia daca puteai umbla 5 zile cu unu 5 cu altul.Clar e ca ceva nu mergea si nici nu o sa mearga mai ales acum.
Daca tu dupa 5 ani decizi sa iesi cu altul in timp ce esti cu acest baiat.
Saracul baiat... na voi stiti mai bine ce a fost si ce este.
Dar eu si chiar si tu daca ai fi in locul iubitului tau, nu stiu eu daca ai mai avea vreodata incredere sau daca ai mai putea fi ca inainte.

| Anndreeaa6201 a răspuns:

Alegerea e doar a lui, dar sa se astepte la asta si pe viitor. "l-am ales pe iubitul meu deoarece celalalt a vrut doar sa profite de mine(mi am dat seama la timp)" Si daca avea intentii serioase si nu voia să profite de ea, ar fi facut oare aceeasi alegere?
Unii au relații si nu stiu sa aprecieze omul de lângă ei, iar alții...