| ana9230 a întrebat:

Cum pot sa fac sa ii atrag atentia unui baiat care are prietena, dar in acelasi timp ma priveste insistent...va rog ajutor ca numai pot cryingcryingcrying(poate ii e rusine...nu stiu ce sa mai fac)

Răspuns Câştigător
| raluca750 a răspuns:

sad sunt EXACT in aceeasi situatie...eu cred ca mai bine asteti putin...nici o relatie nu dureaza o vesticie(daca nu sunt casatoriti, bine inteles)

P. S asteapta putin :*

fundita plss

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Simplu. Nu faci nimic!
Are prietenă = E LUAT!
Ce, nu mai sunt băieţi disponibili?!

| Alina0491 a răspuns:

Daca e deja intr-o relatie va trebui sa mai astepti putin dar intereseaza-te de ce face el sa vezi ce ii place ca sa stii daca este genul tau de baiat

| candycarrie a răspuns:

Ce urat.atata timp cat e cu alta si iti face ochi dulci nici nu iti merita atentia. poate asa se uita elthinking nu e batut in cuie ca te place daca se uita insistent.Ideea e ca nu e rumos sa vrei sa ii atragi atentia in timp ce e cu alta fata, pentru ca stii tu cum se zice, roata se intoarce, si tot tu vei avea de suferit.fi naturala, prefa'te ca nu te impresioneaza privirile lui si daca chiar te place atunci va fi cu tine.big grin ai grija>big grin

| paula90 a răspuns:

Buna... ei chiar au dreptate si nu ar trebui sa intervii in relatia lor, dar daca sa ne gindim altfel ea nu sar da in laturi daca ar fi in situatia ta nu? si stii cum se mai spune in dragoaste si in razboi totul e permis, deci fai si tu ochi dulci si daca lui chiar ii place de tine iti va da un semn, dar totusi dupa aceea vei avea probleme cu acea fata si apoi mai este o vb nu face o relatie cu un baiat care nu demult s-a despartit de iubita lui ca in orice clipa se pot impaca, deci e decizia ta ce faci dar gandeste-te ca mai sunt baieti, succes si pupici

| Adelina_2192 a răspuns:

Chiar vrei sa fi tu motivul destramarii unei relatii? eu zic ca se uita insistent pentru ca e baiat, rusine sa faca un pas nu ii este ca il facea cum l-a facut si cu prietena lui! parerea mea e sa pui ochii pe un tip disponibil, ca nu cred ca ai vrea sa fi si tu in situatia prietenei acelui baiat! sti tu: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii sincer cred ca tie ar trebui sa-ti fie rusine, nu procedez just sa desparti doua persoane care sunt deja impreuna, da si ce daca se uita insistent asa sunt baietii se uita la toate si care x cad in plasa (multumesc lu dumnezeu ) ca sunt fete si cu cap pe lumea asta, nu fi prostuta cauta un alt baiat care sa te placa cu adevarat, iar el chiar de-ti va spune ca te place etc. sa nul crezi ride de tine si pe urma cind te da batuta se ride de numai poate si spune la toti ca sa ris de tine cum se mai spune pa polnai pragrame daca va veni cu declaratii nul crede zii astfel daca cu adevarat ma iubesti pe mine atunci aduo pe prietena ta si in fata ei spune-i ca ma placi pe mine (problema rezolvata ) succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te porti cat mai frumos cu el cand este suparat sa fi alaturi de el mai ceva ca o prietena sai dai sfaturi intelegi si usor usor o sa vezi fi tu fata perfecta pentru elwinking xao xao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege si tu un baiat si fai in ciuda. Fate ca nul opservi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema doar ca el nu ma cunoaste ma ajutati si pe mine va rog?

| Saby99 a răspuns:

Sa te intalnesti privat cu el si sa flirtezibig grincu el
apoi cine stie...depinde cati ani ai. daca esti destul matura.
rezerva o cmare de hotel. poate va faceti familiebig grin