| sugar3xl a întrebat:

Cum pot sa-i spun preotului ca m-am masturbat si ca m-am uitat la filme porno la spovedanie? mi-e tare greu sa-i spun! (16 ani)

Răspuns Câştigător
| boyandme a răspuns:

Sugar... te tuci, ii spui ca te vrei sa te spovedesti si ii spui, fa-o cat mai repedewinking uite un link si mai citeste pe aici o sa iti fie de folos.

pentru bose: Esti d-ala care treieste cu dumnezeu in casa.
u traiesti cu satana in casa?

gabitza mai documenteaza-te in leg cu "linguritza cu vin" si apoi vorbeste.

Valabil si pentru ceilaltiwinking!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Simplu ii zici fara rusine mai ales te spovedesti si nu te pareste la nimeni

| Pho3nix a răspuns:

Trimite-i un mesaj pe telefon. Sau spune-i prin telepatie.

| mihai_2762 a răspuns:

Frate incer iti spun poti sa ii spui fara nici o jena deoarece esti la spovedanie si mai ales poti sa intrebi pe orice doctor daca este bine sa te masturbezi? si iti va spune da este foarte bine nu este nimic in neregurala de a face asta si nu mai baga in seama raspunsurile alea jignitoare ei probabil o fac mai des decat tine:d

asa ca spune-i fara nici o jena pana la urma este normal ce faci u

baftabig grin

| bOse a răspuns:

laughing)))

Hai ma frate serios acu, chiar trebuie sa ii spui? Esti pocait ma?

Esti d-ala care treieste cu dumnezeu in casa.

| soricica a răspuns:

Din cate stiu el o sa te intrebe daca mai esti fecioara/virgina si ii spui daca da sau nu, nu o sa te intrebe daca te-ai masturbat sau daca te-ai uitat la filme porno, asa ca poti sa nu ii spui daca nu te intreababig grin. Alt sfat nu pot sa-ti dau ca eu una nu am mai vizitat biserica de vreo 2 aniwhistling [rusine miesad]
Bye:*

| gabitza_6878 a răspuns:

Da' ce? Tu ii mai spui?laughing
Eu ma duc la biserica din an in paste cand face mama ca toate aratarile : "Necredincioaso! Esti o pagana!" ( mi se cam rupe cand zice asa... dar asta e )
Si ma duc da' nu ma spovedesc. Ii spun ca am mers si ca m-am spovedit. Asa fac si cu impartasitu'. Acum pe bune, la ce-mi foloseste daca imi da ala o lingurita de vin din care au baut toate babele (si pot sa iau toate bolile posibile si imposibile)? Macar daca imi dadea o sticla, sa fie toata a mea.laughing

| vivigirl a răspuns:

Nu vad ce e asa mare pacatul ca te-ai masturbat si ca te-ai uitat la filme xxx straight face. Sunt pacate si mai mari decat masturbareawinking. E ceva normal in a te masturba, iti cunosti mai bine corpul. Eu nu ma masturbez dar citind pe net mi-am dat seama cum e cu aceasta cunoasterehee hee.

| CHINEZU097 a răspuns:

Unu n e un pacat doi n are nimic ca te-ai uitat la xxx si trei la masturbare n ai ejaculat ca un baiat sa zici ca de ai omorat spermozoizi cum cai fi facut vreo crima si este normala masturbarea

n este nevoie sai spui

sau teau prins ai tai si teau pus sa marturisesti

sunt lucruri intime nici macar lu popa nu-i spui

(eu nici atat nu-i spun nici n ma duc la biserica pentru ca sunt ateu)

| Horyka a răspuns:

Coae nu cred ca e pacatlaughing

| 20girl a răspuns:

Spui ca ai privit la cele necuviincioase, astea fiind filmele porno, si in legatura cu masturbarea ii spui ca ti-ai provocat placere singur. happy.
Bafta.

| diamant1808 a răspuns:

Simplu...cand te intreaba ce pacate mai ai... ii spui sincer ca ai facut pacate trupesti.cu rusinea mori de foame! bafta!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma asta este!
Nu este nici o rusine in a te masturba. Asa iti cunosti corpul si reactiile lui, de la filme porno mai inveti cevalaughing.
De spus nu stiu cum ai putea sa ii zici.
Poti incerca sa ii spui ca iti este cam rusine sa ii zici de pacatele astea doua si cred ca isi va da seama despre ceea ce vrei sa ziciwinking

| forzasteaua a răspuns:

Nu inteleg care e problema ca te-ai uitat la filme porno...pana la urma, asa se reproduc oamenii.e ceva normal si cu masturbatul. stai linistit

| Ancamitumihaela a răspuns:

Singurul care poate sa ti ierte pacatele este Isus, nu preotul. Marturiseste pacatele pe care le ai comis inaintea lui Dumnezeu ca atat de mult a iubit lumea inacat a trimis Fiul sau Isus sa moara in locul tau pe cruce. Rugaciunea care te poate ajuta,, Isuse, Fiul lui Dumnezeu ai mila de mine pacatosul, Te rog sa mi ierti toate pacatele pe care le am facut. Iti multumesc ca ai murit in locul meu pe cruce. Te rog vino in inima mea. Te accept ca Domn si Mantuitor in viata mea. Iti multumesc Tatal din Cer ca mi ai ascultat rugaciunea, in numele lui isus amin. Intoarce te la Dumnezeu si impacate cu El pana cand nu este prea traziu.

| sugar3xl explică:

Multumesc ca mi-ati raspuns dar as vrea sa stiu exact ce sa-i spun!

| adisan19 a răspuns:

Nu asculta toate aceste sfaturi care nu au nici o valoare duhovniceasca. Daca te-ai hotarat sa te spovedesti nu ezita si fa acest lucru dar mai ales nu ocoli nici un pacat pe care ti-l poti aminti.Nu uita ca atunci cand te spovedesti te afli in "legatura directa "cu Dumnezeu tatal. Ceea ce pot sa-ti mai spun este ca satana ne ia rusinea atunci cind comitem pacatul dar ne-o da inapoi de zeci de ori mai mare atunci cand vrem sa ne spovedim. Sfatul aceste ti l-am dat din proprie experienta.Doamne ajuta si sper sa fie cu folos.

| adisan19 a răspuns:

Nu asculta toate aceste sfaturi care nu au nici o valoare duhovniceasca. Daca te-ai hotarat sa te spovedesti nu ezita si fa acest lucru dar mai ales nu ocoli nici un pacat pe care ti-l poti aminti.Nu uita ca atunci cand te spovedesti te afli in "legatura directa "cu Dumnezeu tatal. Ceea ce pot sa-ti mai spun este ca satana ne ia rusinea atunci cind comitem pacatul dar ne-o da inapoi de zeci de ori mai mare atunci cand vrem sa ne spovedim. Sfatul aceste ti l-am dat din proprie experienta.Doamne ajuta si sper sa fie cu folos. postat la 1 Iulie 2011 23:07