| negrutzaa a întrebat:

Cum pot sa il fac pe prietenul meu sa aiba incredere in mine? motive de a fi gelos nu i am dat...

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

In cazul in care nu i-ai dat motive de gelozie, neincrederea pleaca de la el insusi.Nu se crede suficient de bun pentru tine, ii este teama ca oricand poti gasi pe cineva mai bun, fiindca el nu te merita. Iar asta...este o problema! Iti va fi greu sa-i sporesti incredere in el, fiindca declaratiile tale de iubire, nu-i vor fi suficiente. Fa-l sa se iubeasca, sa se accepete asa cum este si sa isi descopere mai multe calitati... orice stii ca l-ar ajuta sa se aprecieze si sa se creada demn de iubirea ta!

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Increderea se castiga in timp, asa ca ...sa aibe rabdare cu tine! Tu nu trebuie sa faci ceva special...fii tu, atat!

| ronin33dan a răspuns:

Nu ti-o mai trage si cu altii...laughing) Glumesc! In primul rand cred ca ar trebuie sa pui alfel intrebarea pentru a ajunge la aceasta intrebare apoi. Ce am facut eu de prietenul meu nu are incredere in mine?! Si acum analizeaza comportamentul tau in prezenta lui, aduna cu caracterul lui si trage linia.Ai sa ai raspunsul!

| Christina a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu! Si nu stiu cum s-o rezolv sad, poate se razolva cu timpul!

| Ady93 a răspuns:

Cred ca cu trecerea timpului va avea destula incredere in tine, stai cu el cat mai mult si arata-i cat tii la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci in asa fel incat sa dovedesti ca el pentru tine conteaza. Si sa nu uiti sa fii deschisa, sa ai respect, atentie, devotament fata de acesta, samd. Sunt niste lucruri firesti si bune, care ajuta. Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o mare problema si va rog mult sa ma ajutati.Am un prieten e mai mare ca mine cu 4 ani.eu am 16 ani si respectiv 20. el si-a pus increderea in mine si eu am pierdut-o. am vb cu fostul prin mesaje ca amici nimic mai mult si am ascultat o melodie de fostele iubiri si am cazut p ganduri.va rog sa imi dati si mie un sfat ca ma simt pierduta.cum as putea sa-i castig increderea din nou? cum sa-i demonstrez ca acum asta vreau? va rog eu mult vreau un sfat.Multumes