| Ofataanumexdxdxd a întrebat:

Cum pot sa-l fac gelos pe fostul iubit? Adica, nu prin fapte..prin vorbe! Adica de ex. intr-o zi vorbeam cu o prietena despre un alt baiat ( care e dusmanul lui ) ca el ar fi impreuna cu mine,el a tras cu urechea,s-a uitat inspre mine si a inceput sa asculte. si dupa figura lui, parea destul de suparat.
Cv de genul, dati-mi si alte idei cum as putea sa-l fac gelos

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Il vei face foarte gelos daca vei fii impreuna cu prietenul lui cel mai bun! Fii sigura!

| Biutzu a răspuns:

Pai daca nu vrei prin vorbe continua cu dusmanul sau cu baieti cu care te-a vazut(gen stie cum is)sau nu neaparat cel mai important e sa faci comparatii intre el si acel baiat(fata de. acesta., nu credeam ca cineva poate sa., nu credeam cineva mai poate ca x dar...). alte idei nu mai am.

| cristimihailov a răspuns:

Iti pierzi vremea in razbunari care nu iti aduc nimic.

Ce sens are sa mai demonstrezi fostului ceva?

| AndyLavy a răspuns:

Daca incerci sa il faci gelos, si el nu este prost isi va dea seama, in cazul asta vei vedeni penibila.De ce nu il ignori pur si simplu? in toate privinte, nu il mai urmari nici macar cu privirea. nu-ti mai bate capul cu asa ceva. ignoranta doare cel mai tare, nu rahaturile prin care incerci sa il faci gelos.

| AndyLavy a răspuns:

Si in niciun caz, nu intra intr-o alta relatie daca nu esti pregatita, si doar pentru a il face gelos.

| DulceLup a răspuns:

Daca parea suparat, de ce sa-l mai superi? ce rost are? of... fetele astea...

| georgianageo13 a răspuns:

Continua cu aceasta idee ca v-ati intalnit la o cafenea si ati vorbit apoi v-ati sarutat si ceva de genul dau ca iti place de alti baieti.

| andreutzalala a răspuns:

Iati o prietena buna si incearca sa te imprietenesti cu fostul iubit, aduna mai multi prieteni in jur si incepe si tu impreuna cu prietena ta sa vorbiti despre alti baieti car arata mult mai bine. Fundita?