| kittiecat a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri si puncte negre... dar o metoda eficienta care sa nu-mi afecteze tenul...multumescwinking
fundabig grin
scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| uncopilzapacit a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand Zynerit. Il gasesti la farmacie si nici nu este foarte scump, in jur de 30 RON. Este bun si pentru cosurile de pe umeri happy.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sunt foarte multe masti pe care le poti folosi. Incearca pentru inceput sa-ti dai cu lamaie pe locul infectat si sa-l lasi toata noapte, daca nu poti sa-l lasi toata noapte, incearca macar 1 ora 2 sa o lasi pe fata.

| adrianajollie a răspuns:

Buna! uite eu am fost la dermatolog si mi-a prescris un medicament se numeste sotret 20 niste creme de la o firma - uriage una de la vichy si un fond de ten pentru ca eu ma machiez zilnic tot de la vichy.
ai putea incerca si tu
un dermatolog
funda? asa am uitat sa ti spun de gelul de curatare pentru ten gras sau mixt tot de la uriage

| Vali87 a răspuns:

Care sa nu iti afecteze tenul? Mai greu. Poti incerca cu lamaie sau zinerit dar trebuie sa ai ff mult noroc sa scapi de cosuri si pct negre cu asa ceva.
Trebuie sa folosesti creme gen Isotrexin, retin a, skinoren, brevoxyl. Care ti se potriveste tenului tau nu ai de unde sa stii ca banuiesc ca nu ai studii de medicina. Ce iti recomand, du-te la dermatolog si o sa iti dea un tratament - creme + pastile(viatamine sau antibiotice) pentru ca trebuie sa tratezi prb si in interior nu numai in ext.
E un trat de durata depinde de severitate 4 5 6 luni cel putin.Ia bilet de trimitere de la med de fam si te duci la dermatolog fara sa fii nevoit sa platesti ceva. Si trebuie sa ai rabdare sa fii perseverent ca nu se poate rezolva in 2 3 saptamana.
Referitor la trat naturale care sa nu iti afecteze tenul, pot exista cu masti de argila si suc de lamaie portocale dar vei fi dezamagit de rezultate, tine minte ce iti spun.
Nu mai cumpara prd in auzite pentru ca vei ramane cu banii dati si rezultate nu f bune, crede-mna ca stiu ce spun.
Bafta!

| moniii5 a răspuns:

Http://avoncosmetics.shopmania.biz/......kin-204895 este foarte buna si ieftina ...si eu o folosesc si am scapat de cosuri efectul se vede chiar si dupa prima aplicare