| Gabriela98 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri si agnee?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la dermatolog.Raspunsul lui @NOname este cel mai corect si calificat, are dreptate in totalitate, cu o micuta completare.Investeste si intr-un sapun SEBAMED(20-25 ron), cu care sa te speli inainte de Zineryt.

| Picasso a răspuns:

Un pas, e sa lasi fardurile si makiajul sau ce iti dau tu sa le acoperi sa le lasi deoparte! succes

| BlueBird a răspuns:

Zynerit

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci dermatologii iti dau numa creme scumpe de milioane care nu sunt bune de nimic. Mai degraba ai incerca ce zice ioana decat un dermatolog. Oricum cosuri se fac de la pubertate dupa ce o sa mai cresti or sa dispara.

| ioana_8925 a răspuns:

Iti cumperi de la farmacia veterinara un unguent care se numeste MIBAZON- e in jur de 10 lei - iti cumperi si o tinctura de propolis si asta e ieftina si faci asa - seara inainte de culcare iti cureti fata - demachiezi apoi speli cu apa sa nu ranama urme de demachiant - dupa care dezinfectezi cu propolis - pui pe un disc putin propolis si cureti fata - dupa care aplici pe fata un strat foarte subtire de crema Mibazon ( sa nu iti fie frica sa o folosesti ca e de la farm. veterinara - in mod normal este pentru ungerul vacilor atunci cand au vitelusi si sunt muscate cand alapteaza sa le vindece ranile - e un pic cam unsuroasa dar e foarte buna ) si o lasi peste noapte - dupa care dimineata cureti cu apa calduta si apoi te speli cu ceva gel de curatare si aplici o crema - asta cu crema nu e obligatoriu doar daca esti obisnuita - iti recomand un gel crema de la avon foarte usor si intra in piele imediat nu trebuie sa aplici multa e vorba despre crema gel AVON CARE LIGHT MOISTURE CU CEAI VERDE SI CASTRAVETE - ESTE SI ACCEPTABILA LA PRET SI FOARTE BUNA - daca urmezi sfaturile mele in maxim 2 saptamani o sa vezi cum apar schimbarile - Bafta

| ioana_8925 a răspuns:

Sunt curioasa daca zynerit asta ti-a tratat acneea laughingdaca nu incearca ce ti-am scris si o sa ramai uimita

| Brain_1291 a răspuns:

O gramada de leacuri minune si niciunul nu merge. am cunoscut oameni cu diverse stadii de acnee si au fost la medic, dar degeaba. pana la urma, dupa cativa ani buni le-a trecut si gata. am ajuns la concluzia ca e varsta si nu ai ce sa-i faci. asa cum nu exista tratamente pentru multe nu exista nici pentru asta. sigur ca o vizita la dermatolog nu strica. n-ai nimic de pierdut.

| lime_3980 a răspuns:

Du-te la dermatolog...

| William a răspuns:

Cumpara-ti alta fata big grin

| fyfy3 a răspuns:

Agnee=cosuri...cum zice ioana

| DeeaLovee a răspuns:

E acnee nu agnee, cel mai bine ar fi sa ii zici mamei tale sa te duca la dermatolog, ca sa iti prescrie el ceva, pentru ca el e cel mai in masura de asta. nu te lua dupa toata lumea, pentru ca difera si de tipul pielii tale. si trebuie sa renunti la fond de ten si/sau la pudra! Succes! :*