| kathhy a întrebat:

Cum poti demonstra celui pe care il iubesti, ca e tot ceea ce ti-ai dorit?

Răspuns Câştigător
| ramy_5584 a răspuns:

Iubind-ul...in adevaratul sens al cuvantuluihappy...arata-i afectiune...arata-i... dovedeste-i ca e totul pentru tine...nu ii zi...ca e usor sa zici...si nu te va crede,,, doar prin fapte ii poti demonstra asta.

succes

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca e nevoie sa te demonstrezi intr-o relatie, ar trebui sa te puna pe ganduri. Lasa demonstratiile si cuvintele pompoase. E mai importanta comunicare sincera, gesturile potrivite relatiei si diverselor momente din ea.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu ai cum sa ii demonstrezi, nu de alta, dar nu e tot ce ti-ai dori. Mai ai nevoie si de sanatate, apa, prieteni, etc.
Spor!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special.numai din comportamentul tau acea persoana isi va da seama cat de mult ti la ea happybig grin

eileen
| eileen a răspuns:

Ii arati prin comportamentul tau, nu trebuie sa ii faci cine stie ce declaratii.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie sa-i demonstrezi!
Daca sentimentul e reciproc, atunci isi va da seama.
Daca nu, vorbele tale pot fi degeaba, unilaterale.

| loredanarotariu a răspuns:

Eu nu sunt o femeie care demonstreaza agresiv dragostea, nu ma agat de gatul lui si nici nu imi strig iubirea zilnic. happy Eu ii sunt alaturi barbatului meu de 5 ani si ii ofer liniste si intimitate atunci cand nu e bine-dispus. Nu pun comfortul meu mai presus de orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara demonstratii.Se simte din priviri, atingeri, iti simte sufletul tau alaturi de al lui, inima ta ce pulseaza pentru el, cuvintele sunt de prisos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimci...fii tu insusi...nu cred ca si-ar dori cineva ca dupa un timp sa vada k pers iubita nu e de fapt ceea ce pare...incearca prin lucruri simple... daca te iubeste cu adevarat isi va da seama de sentimentele tale...asta e paprerea mea/"X::*:*: pup

| smenaru a răspuns:

Cheltuie-i banii si isi va da seama ca este tot ce ti-ai dorit

| kathhy explică:

Multumesc pentru sfaturile voastre. Ciudat cum, pusa in situatii aproximativ similare, am stiut ce sa spun altora, insa in cazul meu am uitat tot si nici nu mai stiu cum sa ma exprim macar ca sa ma fac inteleasa... Parca mie, privindu-ma, mi se pare ca gesturile sunt exagerate, si ca el nu mai are incredere in ceea ce spun... Vipera, multumesc, un raspuns foarte aproape de cine sunt eu, de felul meu de a gandi, dar teama de anul-l dazamagi, ma tine totusi departe si pe mine de sufletul meu, nu numai de al lui...

| kathhy explică:

Ramy, cred ca ai raspuns asa cum simt si eu, asadar, raspunsul tau il votez drept cel castigator.

| Gaya a răspuns:

Am citit şi eu câteva comentarii de pe aici şi majoritatea spuneau ca nu sunt necesare cuvintele pompoase pentru câştigarea încrederii. Ok dar cuvintele pompoase plusate cu faptele întăresc încrederea fără discuţie. Dacă nu ii spui şi ceva drăguţ nu vei putea face pe respectiva, sau respectivul sa se simtă minunat.(Acum depinde de fiecare). Acesta este doar părerea mea, deci nu au rost criticele pentru ca nu mi-o voi schimba. Sper sa aveţi cu toţii parte de o dragoste adevarată, încredere şi o viata plina de împliniri. Mult succes (celor care chiar vor asa ceva) Ramas bun